search
REKLAMA
News

MARK HAMILL nie słyszał słynnej kwestii Vadera podczas kręcenia sceny z IMPERIUM KONTRATAKUJE

Mark Hamill podzielił się ciekawą informacją zza kulis.

Łukasz Budnik

5 lipca 2021

REKLAMA

Mark Hamill znany jest ze swoich częstych interakcji z fanami w serwisach społecznościowych. Aktor często odnosi się do pytań zadawanych przez miłośników Star Wars lub po prostu odpowiada na ich posty. Tym razem odtwórca roli Luke’a Skywalkera skomentował jedną z najsłynniejszych scen w historii kina – tę z Imperium kontratakuje, w której Darth Vader zdradza, że jest ojcem Luke’a.

Wszyscy, którzy widzieli film, z pewnością doskonale pamiętają reakcję Skywalkera, który wykrzykuje, że to niemożliwe, a gdy uświadamia sobie, że to jednak prawda, wrzeszczy “Nie!”. Hamill został spytany przez Aarona Sagersa, ile razy musiał powtarzać kwestię “To nieprawda, to niemożliwe!”, bo wydaje się, że mogłaby ona zniszczyć jego głos. Aktor odpowiedział ciekawostką z planu filmu.

Kluczowe jest, żeby rozgrzać struny głosowe przez wymagającym wyzwaniem. Dla waszej informacji – NIC nie było słychać przez ogłuszający ryk turbin. Wypowiadałem swoje kwestie na podstawie gestów Vadera, bo nie słyszałem ani słowa. Wszystkie kwestie zostały dograne później w postprodukcji.

Już wcześniej było wiadomo, że Hamill jako jedyny znał słynny twist fabularny jeszcze przed kręceniem filmu – potwierdzali to zarówno George Lucas, jak i Irvin Kershner.

Hamill wrócił do roli Luke’a Skywalkera w nowej trylogii Star Wars oraz w drugim sezonie The Mandalorian – scena z jego udziałem w serialu Disney+ wzbudziła zachwyt fanów. Okaże się, czy aktor wcieli się jeszcze w Skywalkera przy okazji kolejnych sezonów The Mandalorian lub nadchodzącego serialu o perypetiach Boby Fetta.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA