MADONNA znalazła reżyserkę swojej biografii. Jest nią… MADONNA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W zeszłym tygodniu Madonna mocno sugerowała w mediach społecznościowych, że w przygotowaniu jest jej filmowa biografia. Dziś wiemy już, że piosenkarka faktycznie doczeka się swojej ekranowej wersji, co więcej – sama ją wyreżyseruje. 

Niezatytułowany jeszcze film napisze Diablo Cody (JunoZabójcze ciało), a fabuła opowie o życiu Madonny począwszy od jej młodości w nowojorskich slumsach. Fakt, że artystka sama stanie za kamerą filmu, to nietypowa sytuacja – zazwyczaj żyjący bohaterowie biografii ograniczają się do konsultowania się z twórcami. Madonna powiedziała:

Chcę przenieść na ekran niesamowitą podróż, jaką jest moje życie artystki, muzyka, tancerki i człowieka który chce mieć swoje miejsce w świecie. Istotą filmu zawsze będzie muzyka. Sztuka utrzymała mnie przy życiu. Jest wiele nieznanych i inspirujących do tej pory historii z mojego życia, a kto opowie je lepiej niż ja? To ważne, by przy dzieleniu się moim szalonym życiem obecny był mój głos i wizja.

Film powstaje dla Universal Pictures. Jeszcze nie wiadomo, kto zagra piosenkarkę i kiedy ruszą zdjęcia. Madonna ma na koncie dwa filmy w jej reżyserii (Mądrość i seks oraz W.E. Królewski romans). Na ekranie pojawiła się m.in. w Evicie – ten występ przyniósł jej Złoty Glob. Do tej pory artystka sprzedała 335 milionów płyt na całym świecie.

Czekacie na biografię Madonny?

Ostatnio dodane