search
REKLAMA
News

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI ZACKA SNYDERA z recenzjami od krytyków. Dominują pozytywne oceny

Łukasz Budnik

15 marca 2021

zack snyder justice league
REKLAMA

Po tym, jak wczoraj trafiły krótkie opinie internautów na temat filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, dziś w sieci zaczęły pojawiać się recenzje krytyków. W ciągu kilku godzin na portalu Rotten Tomatoes, będącym agregatorem dostępnych ocen, zebrano ich ponad 90.

Na ten moment (15 marca, 18:37) widowisko Snydera zostało ocenione pozytywnie przez 75% krytyków. Na 93 recenzentów, 71 oceniło film pozytywnie (średnia ocen to 6,7, a wśród wyłącznie topowych krytyków – 5,6). Wszyscy zgadzają się, że wersja Snydera jest lepsza niż ta, która w 2017 została pokazane w kinach, a która kończona była bez udziału pierwotnego reżysera i niemal całkowicie odcinała się od jego materiału. Ci, którym produkcja się podobała, komplementują akcję, zarysowanie postaci i spójność, jak również to, jak naturalnie zaprezentowano powstanie tytułowej Ligi. Chwali się też postać Steppenwolfa, która została znacznie lepiej podbudowana w stosunku do wersji kinowej.

Zarówno w pozytywnych, jak i negatywnych opiniach pojawiają się głosy, że widowisko Snydera to kwintesencja jego stylu ze wszystkimi wadami i zaletami. Recenzenci którzy negatywnie ocenili film piszą o tym, że jest on przesadnie długi (przypomnijmy, że trwa cztery godziny), a liczba wątków i atrakcji sprawia, że seans staje się w pewnym momencie męczący. Wspomina się też, że choć to wersja znacznie lepsza od kinowej, to częściowo powiela jej leżące u podstaw błędy. TUTAJ sprawdzicie wszystkie recenzje.

W serwisie Metacritic zarejestrowano do tej pory 9 pozytywnych opinii, 16 mieszanych i 4 negatywne.

Przypomnijmy, jak brzmi oficjalny opis fabuły filmu:

W filmie „Liga Sprawiedliwości” Bruce Wayne (Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), by zwerbować zespół superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem o katastrofalnych rozmiarach. Zadanie okazuje się jednak trudniejsze, niż to sobie wyobrażał, ponieważ każdy z członków tej ekipy musi stawić czoła demonom własnej przeszłości. Tylko pokonanie tych przeszkód, pozwoli im stworzyć bezprecedensową grupę bohaterów. Może być jednak za późno, by w końcu zjednoczeni – Batman (Affleck), Wonder Woman (Gadot), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) i Flash (Ezra Miller), byli w stanie uratować planetę przed Steppenwolfem, DeSaadem, Darkseidem i ich zbrodniczymi zamiarami.

Film zadebiutuje w Polsce 18 marca na HBO Go. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA