search
REKLAMA
News

Krótkowłosy KEANU REEVES na nowych zdjęciach. Zmiana wizerunku na potrzeby MATRIXA 4

Łukasz Budnik

28 października 2020

REKLAMA

Trwają prace nad czwartą częścią Matrixa, serii rozpoczętej w 1999 roku filmem, który wywarł niemały wpływ na kinematografię i na którym wzorowali się później inni twórcy. Do obsady widowiska dołączyło kilka nowych nazwisk, choć jego gwiazdą pozostaje Keanu Reeves.

Nowe fotografie z Berlina – gdzie powstaje czwarty Matrix – zdradzają, że aktor pozbył się długich włosów oraz brody. Jego wizerunek przypomina teraz ten z oryginalnego filmu, gdy Neo po raz pierwszy przebudził się poza Matrixem – niewykluczone zatem, że nowa część w jakiś sposób do tego nawiąże. Do tej pory na zdjęciach z planu aktor prezentował się tak, jak choćby w serii John Wick, z brodą i dłuższymi włosami.

Aktorka Jessica Henwick powiedziała niedawno, że Lana Wachowski znów ma szansę zmienić swoim dziełem przemysł filmowy. W podobnym tonie wypowiadał się także Chad Stahelski, który pracował jako kaskader przy oryginalnej trylogii, a teraz powrócił by uczestniczyć w realizacji scen akcji (w międzyczasie był odpowiedzialny za serię o Johnie Wicku). Według niego Wachowski ma w zanadrzu dużo pomysłów i jasno określa, co chciałaby zobaczyć na ekranie, a zaproponowane przez Stahelskiego rozwiązania potrafi jeszcze urozmaicić.

Poza Henwick i Reevesem, w filmie występują  Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris i Jonathan Groff. Aktualnie premiera jest zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA