search
REKLAMA
News

JOKER osiągnął WIĘKSZY ZYSK, niż AVENGERS: KONIEC GRY i jakikolwiek inny film komiksowy

Łukasz Budnik

10 listopada 2019

joker zarobki
REKLAMA

Pozycja Avengers: Końca gry jako filmu, który zarobił najwięcej w historii jest póki co niezagrożona, ale nawet przebój Marvela nie osiągnął takiego zysku, jak Joker Todda Phillipsa.

Film z Joaquinem Phoenixem zbliża się do przekroczenia miliarda dolarów zarobku, czym przypieczętuje fakt, że jest najbardziej dochodową produkcją z kategorią R, prześcigając obie części Deadpoola czy Logana. Wolverine’a. Co jednak najbardziej istotne, Joker osiągnął największy zysk ze wszystkich filmów opartych na komiksach.

Zazwyczaj filmy które osiągają próg miliarda dolarów – wśród nich również adaptacje komiksów – są dużymi produkcjami z pokaźnym budżetem, przekraczającym ponad sto, a czasem nawet dwieście milionów USD. Tymczasem budżet Jokera to “zaledwie” 62,5 miliona, wobec czego jego zarobki wynoszą już ponad 15 razy więcej. Forbes wyliczył, że to największy zysk w historii kina komiksowego jeśli porównamy budżet do zarobków na świecie. Joker pokonał tym samym takie filmy jak Venom (854 miliony dolarów przy 90 milionach budżetu), Batman (411 milionów przy budżecie 35) czy Maska (351 milionów przy budżecie 23). Dla porównania budżet Avengers: Końca gry to ponad 350 milionów USD. 

To nie koniec sukcesów – gdy Joker przekroczy miliard dolarów, będzie najtańszym filmem, który to zrobi – do tej pory rekord należy do Parku jurajskiego, który był droższy o 500 tysięcy dolarów.

Dołożyliście cegiełkę do sukcesu Jokera?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA