search
REKLAMA
News

Johnny Depp, David Lynch i J. K. Simmons spełniają filmowe marzenia

Anna Ciarkowska

6 grudnia 2016

REKLAMA

Amerykańska fundacja Make a Film Foundation (MAFF) spełniła marzenie chorego na raka szesnastolatka i pomogła mu stworzyć własny, krótkometrażowy film. W projekcie udział wzięli m.in. Johnny Depp, David LynchJ. K. Simmons.

MAFF zajmuje się realizacją filmowych marzeń poważnie chorych dzieci i działa podobnie jak Make a Wish Foundation. Tym razem zespół pracował nad marzeniem Anthony’ego Conti, u którego w lipcu stwierdzono czwarte stadium nowotworu nadnercza. Największym pragnieniem chłopca było nakręcenie krótkometrażowego filmu na podstawie własnego scenariusza i zagranie u boku gwiazd kina. Tak właśnie powstał The Black Ghiandola – opowieść o młodym mężczyźnie, który z narażeniem życia ratuje ukochaną w czasie Apokalipsy zombie.  Ghiandola to po włosku „gruczoł”, a zatem całą walkę z wrogimi siłami można rozumieć metaforycznie, jako walkę o zdrowie i życie.

jk-anthony

Wszyscy, którzy biorą udział w projekcie, pracują jako wolontariusze. Reżyserią filmu Anthony’ego zajmuje się trio: Sam Raimi, Catherine Hardwicke i Ted Melfi. W pracy nad scenariuszem pomagał Scott Kosar – autor scenariusza m.in. do Mechanika i Teksańskiej masakry piłą mechaniczną – oraz Wash Westmoreland, scenarzysta Still Alice. Po drugiej stronie kamery, obok wspomnianego Deppa i Lyncha, wystąpili J. K. Simmons, zdobywca Oscara za rolę w Whiplash, i Laura Dern, która współpracowała z Lynchem przy Blue Velvet  i Dzikości serca. W drugoplanowych rolach pojawili się z kolei Penelope Ann Miller, Richard Chamberlain, Jade Pettyjohn, Chad Coleman, Pritesh Shah i Keith Allan.

Pracująca dla Fundacji MAFF Tamika Lamison mówi, że do projektu tyle znamienitych osób przyciągnął magnetyzm Anthony’ego, który ma moc pozytywnego wpływania na ludzi. – Anthony jest alchemikiem – całemu przedsięwzięciu towarzyszyła magia – mówi Lamison. – Uwielbiam w nim jego odwagę, poczucie humoru, głęboką samoświadomość, wielkie serce i zaangażowanie w życie i w film – podkreśla.

ayf4l8k

Całość nakręcono w listopadzie, a wszystko działo się w ekspresowym tempie, bo na realizację czekają niecierpiące zwłoki kolejne projekty MAFF. Każdego roku powstaje pięć produkcji, których łączny budżet to 100.000 dolarów. Wśród najlepszych i najpopularniejszych projektów fundacji wymienić należy film Riny Goldberg Magiczna bransoletka z Kaithlin Doubleday, J. K. Simmonsem i znanym z sagi Zmierzch Jacksonem Rathbone. Przesłanie tego filmu: „Kochaj życie. Miej marzenia. Bądź pozytywnie nastawiony” można uznać za dewizę ekipy z MAFF.

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA