search
REKLAMA
News

JOAQUIN PHOENIX zagra w nowym filmie twórcy MIDSOMMAR. Produkuje studio A24

Łukasz Budnik

18 lutego 2021

REKLAMA

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy stęsknili się za obecnością Joaquina Phoenixa na ekranie. Laureat Oscara za rolę w Jokerze zagra w Disappointment Blvd., nowym filmie Ariego Astera, który dał się poznać kinomanom filmami Dziedzictwo. Hereditary oraz Midsommar. W biały dzień. Produkcja, podobnie jak poprzednie dzieła Astera, powstanie dla studia A24. 

O szczegółach fabuły wiadomo jeszcze niewiele – “Deadline” poinformowało, że Disappointment Blvd., będzie intymnym, rozciągniętym na kilka dekad portretem jednego z najlepszych przedsiębiorców wszech czasów. Według źródeł, Phoenix wejdzie na plan filmu Astera jeszcze przed wcieleniem się w Napoleona Bonaparte w Kitbag Ridleya Scotta. Będzie to pierwszy nowy film aktora od czasu wspomnianego Jokera, choć na premierę czeka jeszcze C’mon C’mon Michaela Millsa z jego udziałem.

Aster, który obejmie także stanowisko producenta filmu, wspomniał w 2020 roku, że jego kolejny film będzie “komedią z koszmarów” i że czas trwania ma wynieść cztery godziny. Nie wiadomo, czy to właśnie Disappointment Blvd. będzie rzeczoną komedią, choć biorąc pod uwagę zarys fabuły, niewykluczone, że Aster rzeczywiście nakręci cztery godziny materiału.

Czekacie na efekty współpracy Phoenixa i Astera?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA