search
REKLAMA
News

James Cameron zaczął pisać nowego TERMINATORA, lecz aktualnie wstrzymał prace. Wyjaśnił powód

Czy Cameron wróci do serii o Terminatorze?

Łukasz Budnik

28 maja 2023

REKLAMA

Choć Terminator: Mroczne przeznaczenie zebrał przyzwoite oceny od krytyków, okazał się porażką finansową, zarabiając 261 milionów dolarów na świecie (przy budżecie około 200) i  przynosząc studiu straty w wysokości 122 milionów. Był to kolejny film z serii, którego nie można było zaliczyć do sukcesów, po Terminatorze: Genisys. 

Czy to oznacza, że seria nie ma już racji bytu? Najwyraźniej nie według Jamesa Camerona, który kilka dni temu na wydarzeniu #DellTechWorld zapowiedział, że rozpoczął prace nad scenariuszem nowego tytułu należącego do cyklu. Twórca nie zamierza jednak kończyć tekstu w najbliższym czasie – zamiast tego, zamierza poczekać, w jakim kierunku rozwinie się sztuczna inteligencja. Co więcej, w podcaście prowadzonym przez  Willa Arnetta, Jasona Batemana i Seana Hayesa twórca nie wykluczył możliwości wyreżyserowania filmu, z zaznaczeniem, że opowiadałby o zagrożeniach, które niesie za sobą AI.

W nowym Terminatorze nie zobaczylibyśmy raczej Arnolda Schwarzeneggera. Aktor stwierdził ostatnio:

Ta seria się nie skończyła, ale ja skończyłem z nią. Jest dla mnie jasne, że widzowie chcą zobaczyć w “Terminatorze” coś innego. Ktoś musi wpaść na świetny pomysł. “Terminatorowi” w dużej mierze zawdzięczam swój sukces, więc zawsze będę ciepło patrzeć na tę serię.

Schwarzenegger dodał, że dwie ostatnie części nie były dobrze napisane. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA