search
REKLAMA
News

HANNIBAL: MADS MIKKELSEN planował scenę pocałunku z HUGH DANCYM w finale 3. sezonu

Łukasz Budnik

20 kwietnia 2021

REKLAMA

W 2013 roku stacja NBC wyemitowała pierwszy sezon Hannibala, serialu opowiadającego o losach niesławnego kanibala stworzonego przez pisarza Thomasa Harrisa. Produkcja doczekała się trzech sezonów, po których została anulowana. Od tamtej pory fani mają nadzieję, że serial doczeka się jeszcze wznowienia. Tymczasem w ostatnim wywiadzie wcielający się w tytułową rolę Mads Mikkelsen opowiedział o tym, jaki plan chciał zrealizować przy okazji kręcenia ostatniego, jak się okazało, odcinka. 

Fani serialu stworzonego przez Bryana Fullera przez długi czas kibicowali temu, aby Hannibal i grany przez Hugh Dancy’ego Will Graham nawiązali romantyczną relację, a to dzięki znakomitej chemii między aktorami. Mikkelsen miał pomysł na to, aby w ostatnich momentach pocałować Dancy’ego w finale trzeciego sezonu.

Zrobiliśmy kilka dubli ostatniej sceny, w której na siebie patrzymy i to było zbyt oczywiste – to był prawie pocałunek. Ja i Hugh zastanawialiśmy się, czy przy jednym z dubli faktycznie się nie pocałować. To mogłoby być super.

Choć aktorzy byli w pełni gotowości, aby się pocałować, przeciwny takiemu rozwiązaniu był Fuller, który stwierdził, że pokazanie pocałunku wprost byłoby już przesadą. Po czasie Mikkelsen przyznaje rację twórcy.

Zafiksowaliśmy się na tym punkcie, i chciało tego także wielu fanów serialu. To było nawet tematem fanartów. Nie bez powodu, bo te postaci są ze sobą połączone niczym bliźniacy. Nigdy jednak nie chcieliśmy, aby to była kwestia fizyczności. W tym było coś znacznie więcej.

Mikkelsen powiedział jeszcze, że wciąż chętnie zagrałby Hannibala (krążyły pogłoski, że Netflix może pomóc w realizacji czwartego sezonu), pomimo tego, że to trudna praca, na którą trzeba było poświęcić wiele godzin, a nauka scenariusza wymagała ćwiczenia innych języków – nawet, gdy teksty przychodziły późno. Aktor zapewnia, że wszyscy z ekipy ochoczo powróciliby, aby zakończyć serial we właściwy sposób. Jednocześnie Mikkelsen jest wdzięczny, że serial zadebiutował w NBC, a nie w serwisie streamingowym, bo dzięki temu twórcy mogli sobie pozwolić na więcej.

Chcielibyście zobaczyć kolejny sezon Hannibala?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA