search
REKLAMA
News

GEORGE R.R. MARTIN zdradził, której postaci z książek twórcy GRY O TRON nie chcieli uwzględniać w serialu

Łukasz Budnik

16 września 2020

gra o tron
REKLAMA

Choć Gra o tron zakończyła się w zeszłym roku, temat serialu HBO wciąż powraca. Już wkrótce na półki amerykańskich księgarni trafi książka “Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Untold Story of the Epic Series”, której autor – James Hibberd – opisuje proces powstawania serialu, w tym niesławnego pilota, który nigdy nie został wyemitowany. 

Uwaga, poniżej spoilery dotyczące fabuły serialu.

Na portalu Entertainment Weekly pojawił się fragment książki, w którym możemy poczytać komentarze twórców serialu właśnie na temat odrzuconego pierwszego odcinka. Różnił się od znacząco od tego, co ostatecznie zobaczyli widzowie, włącznie z tym, że postaci Catelyn i Daenerys grane były przez inne aktorki. Przy okazji rozmowy o pilocie George R.R. Martin, autor książkowych pierwowzorów serialu, zdradził, że jego twórcy – Dan Weiss i David Benioff – nie planowali uwzględniać w serialu jednej z postaci.

Chodzi o Rickona Starka, najmłodszego z rodu Starków. Martin powiedział:

Najistotniejsze było to, że Dan i David zadzwonili do mnie z planem wyeliminowania Rickona, najmłodszego z dzieci Starków, ponieważ nie miał dużej roli w pierwszej książce. Powiedziałem, że mam wobec niego istotne plany, więc go zatrzymali.

Ostatecznie Rickon (grany przez Arta Parkinsona) pojawił się w pierwszym, drugim i szóstym sezonie serialu. W tym ostatnim zginął z rąk Ramsaya Boltona na oczach Jona Snowa, tuż przed tzw. Bitwą Bękartów. Wcześniej podróżował z Branem, ale z czasem on i brat rozdzielili się.

Uważacie, że serial straciłby bez obecności Rickona?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA