search
REKLAMA
News

Duńscy widzowie OBURZENI bajką o mężczyźnie z najdłuższym penisem na świecie

Łukasz Budnik

6 stycznia 2021

REKLAMA

W Danii burzę wywołała emisja pierwszych odcinków bajki dla dzieci zatytułowanej John Dillermand, opowiadającej o perypetiach wąsatego mężczyzny z najdłuższym penisem na świecie, któremu sprawia on niemało kłopotów, lecz – jak słyszymy w intro serialu – “prawie nic nie może z nim zrobić”.

Bajka zadebiutowała w duńskiej telewizji publicznej DR, a wkrótce po emisji do sieci trafiły komentarze oburzonych rodziców, którzy pisali  o tym, że telewizja naraża ich dzieci na pedofilów, którzy otrzymują gotowe narzędzie w postaci serialu, a także określali go jako perwersyjny i nieodpowiedni. Penis głównego bohatera wpędza go w różne tarapaty, na przykład kradnie dziecku loda, lecz służy mu także np. jako helikopter.

Skov Hansen, szef telewizji w której wyemitowano serial, stwierdził, że spłynęło wiele pozytywnych komentarzy od widzów, którzy wykorzystali film do porozmawiania z dziećmi o ciele i zaznaczył, że najważniejsze dla niego jest to, że grupa docelowa (dzieci w wieku 4-8 lat) jest szczęśliwa. Dodał, że John Dillermand omawiany był z psychologami dziecięcymi oraz Sex & Samfund, organizacją pozarządową zajmującą się wychowaniem seksualnym. Z kolei twórca serialu, Jacob Ley, miał wymyśleć głównego bohatera po rozmowie z własnymi dziećmi.

Według stacji DR, zaplanowanych jest 20 odcinków serialu.

źródło: wirtualnemedia.pl

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA