search
REKLAMA
News

DIUNA. Timothée Chalamet na pierwszym zdjęciu z wyczekiwanego widowiska science fiction

Łukasz Budnik

13 kwietnia 2020

REKLAMA

Diuna Denisa Villeneuve’a to dziś jedna z najbardziej wyczekiwanych premier, nie tylko w gatunku science fiction. Wygląda na to, że dzięki Vanity Fair w najbliższych dniach otrzymamy nieco materiałów związanych z filmem, którego premiera wciąż jest zapowiedziana na 18 grudnia. Rozpoczynamy już dzisiaj – portal udostępnił pierwsze zdjęcie promocyjne z nadchodzącego widowiska.

Akcja powieści Franka Herberta, na bazie której powstał scenariusz, dzieje się w przyszłości w świecie, w którym najważniejszą planetą jest Arrakis, znana też jako tytułowa Diuna. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią. Na skutek pewnej zdrady trafiają do koczowniczych wojowników – Fremenów. W Paula wciela się Timothée Chalamet i to właśnie on widnieje na pierwszym zdjęciu.

Aktor powiedział, że w jego postaci interesujące jest to, że w opowieści na taką skalę odbywa swego rodzaju podróż antybohatera. Na fotografii poza Paulem widzimy także statki należące do Atrydy.

Jak podoba wam się to zdjęcie? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA