search
REKLAMA
News

Disney odpowiada na zarzuty PETERA DINKLAGE’A dotyczące remake’u “Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”

Disney odniósł się do komentarzy Dinklage’a na temat krasnoludków w filmie.

Łukasz Budnik

26 stycznia 2022

dinklage 1
REKLAMA

Wczoraj w sieci głośno było o komentarzach Petera Dinklage’a na temat kolejnej aktorskiej wersji animacji Disneya – Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, nadchodzącego remake’u pierwszego pełnometrażowego filmu w dorobku studia, który trafił na ekrany kin w 1937 roku i stał się dużym sukcesem. Aktorowi nie podoba się idea pokazywania w filmie krasnoludków.

Dinklage w swojej wypowiedzi mówił:

Bez urazy, ale zbiło mnie z tropu, że z dumą ogłosili obsadzenie Latynoski w roli Śnieżki, podczas gdy wciąż opowiadają historię “Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”. (…) Z jednej strony jesteście postępowi, a z drugiej robicie historię o siedmiu krasnoludkach żyjących w jaskini. Co wy, ku*wa, wyprawiacie? Czy nie zrobiłem wystarczająco dużo, żeby uprzedzić takie rzeczy?

Po odezwie ze strony The Hollywood Reporter, przedstawiciele Disneya wydali oświadczenie w odniesieniu do słów Dinklage’a:

Aby uniknąć utrwalania stereotypów z oryginalnego filmu, podchodzimy do tych siedmiu postaci w inny sposób i konsultujemy się z przedstawicielami osób niskorosłych. Podzielimy się kolejnymi informacjami, gdy film trafi do produkcji po długim procesie przygotowań.

Nowa Królewna Śnieżka jest w fazie przygotowań już od kilku lat; Disney od początku skupiał się na tym, żeby pokazać krasnoludki w nowym świetle. Przy filmie będzie też pracować konsultant kultury, podobnie, jak przy Mulan Aladynie. Według informacji The Wrap, Disney może zastąpić krasnoludki “magicznymi stworzeniami”.

dinklage

Data premiery Królewny Śnieżki nie została jeszcze ogłoszona. Film wyreżyseruje Marc Webb. Główną rolę Śnieżki zagra Rachel Zegler, a w Złą Królową wcieli się Gal Gadot. Nowa wersja Śnieżki ma rozwijać historię znaną z oryginalnej animacji. Nowe piosenki do filmu napiszą Benj Pasek i Justin Paul, którzy stali też za utworami m.in. do La La Land oraz Króla rozrywki. Nad scenariuszem pracuje Greta Gerwig.

zdjęcie główne: Screen Rant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA