search
REKLAMA
News

Decyzja brazylijskiego sądu: Netflix ma USUNĄĆ ze swojej bazy PIERWSZE KUSZENIE CHRYSTUSA

Filip Pęziński

9 stycznia 2020

REKLAMA

W ostatnią środę brazylijski sąd nakazał Netlixowi usunięcie z brazylijskiej bazy platformy filmu Pierwsze kuszenie Chrystusa – budzącej kontrowersje produkcji grupy komików Porta dos Fundos, w której Jezus został przedstawiony jako gej, a Maryja jako palaczka marihuany.

Orzeczenie sądu w Rio de Janeiro jest odpowiedzią na petycję brazylijskiej organizacji katolickiej, która twierdzi, że “honor milionów katolików” został urażony przez treść zawartą w filmie. Sędzia w uzasadnieniu wyroku tłumaczył, że wycofanie filmu jest “korzystne nie tylko dla wszystkich chrześcijan, ale także społeczeństwa brazylijskiego, które w większości jest chrześcijańskie”. Orzeczenie sądu nie jest prawomocne. Ani Netflix, ani komicy z Porta dos Fundos nie chcieli komentować wyroku.

W Brazylii doszło nawet do ataku na siedzibę grupy komików, do której przyznała się nacjonalistyczna grupa. W Polsce o usunięcie filmu apelował Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego. 
Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA