search
REKLAMA
News

Członek ławy przysięgłych z procesu AMBER HEARD i Johnny’ego Deppa zabrał głos. “To brzmiało jak bzdury”

Anonimowy przedstawiciel ławy przysięgłych mówi o tym, jak postrzegał Heard na procesie.

Łukasz Budnik

7 czerwca 2022

depp heard 1
REKLAMA

Wyrok w sprawie Johnny’ego Deppa i Amber Heard (na korzyść tego pierwszego) zapadł na podstawie decyzji siedmioosobowej ławy przysięgłych, która kilkanaście godzin debatowała nad tym, czy twierdzenie Deppa, że aktorka go zniesławiła, jest zasadne. Choć tożsamość przysięgłych nie zostanie ujawniona jeszcze przez rok, jeden z nich postanowił opowiedzieć o swoich wrażeniach na TikToku.

Niedługo po zakończeniu procesu w popularnym medium pojawiło się nagranie, na którym słyszymy mężczyznę podającego się za jednego z członków ławy (na dowód pokazał swoją plakietkę). Autor mówi, że przed procesem nie był fanem ani Heard, ani Deppa, więc podszedł do sprawy bezstronnie. Przysięgły przyznaje w nagraniu, że czuł się niekomfortowo, gdy Heard zwracała się w jego stronę za każdym razem, gdy udzielała odpowiedzi prawnikom – do tego poziomu, że przestał nawiązywać kontakt wzrokowy i tylko uważnie słuchał. “Wszystko, co mówiła, brzmiało jak bzdury”. Mężczyzna dodał, że ciągłe patrzenie na przysięgłych wydało mu się nienaturalne.

Autor nagrania odnotował, że po procesie przejrzał reakcje ludzi i stwierdził, że wszyscy mieli podobne zdanie. W drugim nagraniu mówił o tym, że aktorka przy żadnej okazji nie potrafiła przyznać się do błędu, zarówno na nagraniach, jak i na samym procesie, i manipulowała Deppem. Według autora filmiku, późniejsze twierdzenia prawniczki Heard, że przysięgli przeglądali media społecznościowe podczas procesu i łamali zasady, to celowe zagranie, by odciągnąć uwagę od przegranej aktorki.

Przysięgły dodał też, że niektórzy jego towarzysze chcieli przyznać Deppowi żądane przez niego 50 milionów dolarów, jednak ostatecznie poszli na kompromis. Wyjaśnił także, że 2 miliony przyznane Heard za zasadne roszczenie w jej kontrpozwie (zniesławienie przez prawnika Deppa, który twierdził, że Heard specjalnie nabałaganiła w mieszkaniu przed przyjazdem policji) wynikło z faktu, że nie można było udowodnić, że było inaczej.

Odpowiadając na komentarze innych użytkowników, mężczyzna dodał, że nikt z ławy przysięgłych nie żywił nienawiści wobec Heard, ale w większości członkowie nie byli wobec niej empatyczni. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA