search
REKLAMA
News

BRIAN COX negatywnie o metodycznym aktorstwie. “Winowajcą” Daniel Day-Lewis?

Brian Cox kolejny raz krytykuje metodyczne aktorstwo.

Łukasz Budnik

17 marca 2023

cox lewis
REKLAMA

Metodyczne aktorstwo to temat, który niejednokrotnie został już poruszany przez gwiazdy Hollywood, m.in. Madsa Mikkelsena czy Drew Barrymore. Kolejną osobą, która zabrała głos w tej sprawie, jest Brian Cox. 

Gwiazda Sukcesji już wcześniej wypowiadała się na temat Jeremy’ego Stronga, który w serialu wciela się Kendalla Roya. Cox nazwał metodyczne aktorstwo kolegi z planu irytującym i dodał:

To bardzo dobry aktor, a reszta obsady nie ma nic przeciwko temu. Jednak wiedza na temat postaci i tego, co robi, to tylko część zestawu umiejętności. On cały czas działa jako ten facet, bo myśli, że w innym wypadku straci to coś. Ale tak nie będzie! Jest utalentowany, a gdy masz taki dar, należy go świętować. Wrócić do przyczepy i spalić trochę marihuany.

W nowym wywiadzie Cox dodał, że cieszy się, że Strong naprawdę nie cierpi i że rozmowa na temat metodycznego aktorstwa sprowadza się do zderzenia kulturowego.

Nie znoszę tego amerykańskiego g*wna. Tego całego “Myślę, więc czuję”. Po prostu rób swoje. Nie identyfikuj się.

HBO presents the red carpet premiere of HBOs SUCCESSION New York USA 22 May 2018

Cox nawiązał do Daniela Day-Lewisa, jednego z idoli Stronga, który miał okazję pracować jako asystent trzykrotnego laureata Oscara, także praktykującego metodyczne aktorstwo.

Przeszedł na emeryturę w wieku 55 lat, a ja pomyślałem, że to wtedy role zaczynają być naprawdę interesujące. Zrezygnował dokładnie w momencie, gdy role stają się lepsze. Jeremy był asystentem Dana Day-Lewisa, więc to od niego nauczył się tego wszystkiego.

O opinii Coxa mówił już sam Strong, który stwierdził, że jego starszy kolega zasłużył na to, żeby mówił, co mu się podoba.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA