search
REKLAMA
News

ANTHONY MACKIE skomentował sugestie o romansie Sama i Bucky’ego. Wywołał kontrowersje wśród fanów MCU

Anthony Mackie znalazł się pod ostrzałem fanów MCU.

Łukasz Budnik

19 czerwca 2021

falcon i zi
REKLAMA

Na Disney+ trwa aktualnie emisja Lokiego, trzeciego serialu osadzonego w kinowym uniwersum Marvela. Poprzednim był Falcon and the Winter Soldier, w którym role Sama Wilsona i Bucky’ego Barnesa powtórzyli Anthony Mackie i Sebastian Stan. Relacja obu bohaterów, zapoczątkowana w filmach kinowych, stała się przedmiotem dyskusji fanów – część z nich skłaniała się ku opcji, że łączy (lub połączy) ich romantyczna więź. 

Do sugestii tych odniósł się ostatnio Anthony Mackie, który swoimi komentarzami wywołał kontrowersje wśród użytkowników Twittera. W rozmowie zorganizowanej przez “Variety” aktor nie zgodził się z pogłoskami o romantycznej relacji Sama i Bucky’ego i powiedział:

Wiele rzeczy jest teraz zakręconych. Ludzie zaczepiają się o wiele rzeczy, aby udowodnić, że są racjonalni. Pomysł, że dwóch facetów się przyjaźni i kocha jest w 2021 problemem ze względu na eksploatację homoseksualności. Kiedyś dwóch facetów mogło się przyjaźnić, spotykać i było to w porządku. Chodziło się z przyjaciółmi do baru. Dziś tak nie można, bo coś tak czystego i pięknego jak homoseksualność zostało wyeksploatowane przez ludzi, którzy chcą się zracjonalizować.

Mackie dodał, że relacja Sama i Bucky’ego to po prostu “dwóch gości, którzy się wspierają”. Aktor dodał też, jak ważne jest przedstawienie wrażliwego mężczyzny na ekranie. “Nie ma nic bardziej męskiego niż bycie superbohaterem, latanie i bicie ludzi, ale nie ma też nic bardziej delikatnego niż emocjonalne rozmowy i przyjaźń z kimś, o kogo się troszczysz i kogo kochasz”.

Komentarze aktora zostały negatywnie przyjęte przez społeczność Twittera, według której Mackie niepotrzebnie aż tak rozwijał swoją wypowiedź i stanowczo zaprzeczał, że bohaterów łączy coś więcej, zwłaszcza że w MCU brakuje reprezentacji osób LGBT. Pojawiły się też zarzuty, że jego wypowiedź została źle i niezrozumiale sformułowana, więc nawet jeśli nie miał złych intencji, mogło to wybrzmieć inaczej. Poniżej wybrane tweety na ten temat.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA