search
REKLAMA
Galeria

CHARLIZE THERON kończy 44 lata. Zobacz galerię ZDJĘĆ i ciekawostek

REDAKCJA

7 sierpnia 2019

charlize theron
REKLAMA

Popularna aktorka i laureatka Oscara za rolę w filmie Monster, Charlize Theron, obchodzi dziś 44. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy galerię zdjęć aktorki wraz z krótkimi ciekawostkami na jej temat. Zapraszamy! 

Theron pochodzi z RPA, z miasta Benoni. Słynie ono z największej na południowej półkuli liczby stajni na kilometr kwadratowy.

Jej pierwszym językiem jest afrikaans, drugim – angielski, którym biegle się posługuje. Nauczyła się go po przyjeździe do USA w wieku nastoletnim.

Kiedy miała 15 lat, w jej rodzinie wydarzyła się tragedia – jej matka w samoobronie zabiła ojca Charlize. Oczyszczono ją jednak z zarzutów ze względu na charakter sprawy.

Została modelką mając czternaście lat.

Wielokrotnie zajmowała wysokie lokaty na listach najpiękniejszych kobiet świata (między innymi magazynu People).

Jej ulubionym aktorem jest Tom Hanks.

29 lutego 2004 roku otrzymała Oscara za rolę w filmie Monster (2003), gdzie zagrała morderczynię Aileen Wuornos. Co ciekawe, dokładnie tego dnia przypadałyby urodziny tej kobiety.

Po zdobyciu Oscara spotkała się z Nelsonem Mandelą, który podziękował jej za reprezentowanie swojego kraju. Theron była bardzo wzruszona tym spotkaniem.

REDAKCJA

REDAKCJA

film.org.pl - strona dla pasjonatów kina tworzona z miłości do filmu. Recenzje, artykuły, zestawienia, rankingi, felietony, biografie, newsy. Kino klasy Z, lata osiemdziesiąte, VHS, efekty specjalne, klasyki i seriale.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA