search
REKLAMA
Zestawienie

TYCH SERIALI NIE ZNAJDZIESZ NIGDZIE INDZIEJ. Wyjątkowe tytuły z SHOWMAX

Karol Barzowski

25 listopada 2018

REKLAMA

W lutym platformie Showmax stuknie w Polsce dwa lata. Zaczęli z przytupem – promocyjny Czerwony punkt z udziałem Ewana McGregora to było naprawdę coś. Na zapowiedziach się jednak nie skończyło. Ich oferta jest naprawdę ciekawa. Fani seriali zdecydowanie mają z czego wybierać – są tam i tytuły głośne, cieszące się ogromną popularnością, jak i te mniej znane, czekające na odkrycie. Wiele z nich możecie znaleźć zresztą tylko i wyłącznie na tej platformie. Przykłady? Proszę bardzo!

Rojst

rojst

Dla mnie jest to numer jeden całej oferty Showmax. Owszem, polskie seriale kryminalne wyrastają ostatnio jak grzyby po deszczu, wiele z nich jest naprawdę dobrej jakości, ale Rojst jest produkcją absolutnie wyjątkową. Zachwyca już sama obsada, z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem na czele. Najważniejszy jest chyba jednak klimat – PRL ukazany tu został bez filtra; jest szaro, ponuro, beznadziejnie. Wszystko przykryte jest dymem papierosowym, co wzmaga poczucie zaduchu, brudu i mroku. Gdy dodamy do tego rewelacyjny soundtrack, Rojst jawi się jako serial, który powinien być wzorem tego, jak przenosić na ekran atmosferę czasów minionych. Bardzo, bardzo dobra rzecz. Pierwszy odcinek, na zachętę, został udostępniony w serwisie YouTube.

Prawda o sprawie Harry’ego Queberta

Prawda o sprawie Harry'ego Queberta Serial

To nowy serial na podstawie bestsellerowej książki szwajcarskiego autora Joëla Dickera. W wielu krajach była to jedyna pozycja, która wyprzedziła w rankingach sprzedaży serię 50 twarzy Greya. Rzecz opowiada o Marcusie, pisarzu cierpiącym na niemoc twórczą. Umowa z wydawnictwem podpisana, data złożenia tekstu wyznaczona, a on nie ma nawet pomysłu na nową powieść. W takich okolicznościach mężczyzna dowiaduje się, że jego przyjaciel i mentor Harry Quebert został oskarżony o brutalne zabójstwo nastolatki sprzed 30 lat. Nie wierząc w winę Queberta, Marcus wyjeżdża z Nowego Jorku do New Hampshire, aby przeprowadzić własne śledztwo. W roli Marcusa wystąpił bardzo utalentowany Ben Schnetzer (Dumni i wściekli, Klub dla wybrańców, Snowden), zaś jako Queberta zobaczymy Patricka Dempseya, dla którego jest to powrót na mały ekran.

The Crossing. Przeprawa

The Crossing Przeprawa Showmax

The Crossing. Przeprawa to ciekawy serial, który w pierwszej chwili wydaje się być głosem w sprawie kryzysu uchodźczego. Być może zresztą nim jest, ale twórcy zdecydowanie nie poszli po linii najmniejszego oporu. 47 uchodźców, którzy pojawiają się na plaży w miasteczku Port Canaan i proszą o azyl, to Amerykanie, którzy… pochodzą z przyszłości. W Stanach Zjednoczonych przełomu XXII i XXIII wieku trwa wojna, a przynajmniej jedna z poszukujących schronienia osób ma supermoce. Ze społecznego komentarza serial staje się rasowym thrillerem science-fiction. W głównej roli szeryfa z Port Canaan wystąpił Steve Zahn.

Nauki niezbyt ścisłe

Nauki niezbyt ścisłe Serial

Tym razem coś komediowego. Nauki niezbyt ścisłe opowiadają o profesorze filozofii, który zostaje wyrzucony z uniwersytetu. Wraca do rodzinnego miasta, gdzie przyjmuje pracę nauczyciela w liceum. Jego głowę, zamiast lekcji, zajmuje jednak planowanie zemsty. W końcu stwierdza, że uczniowie mogą mu w tej zemście pomóc. W głównej roli znany z U nas w Filadelfii Glenn Howerton, a na drugim planie na przykład Patton Oswald. 30-minutowe odcinki ogląda się tak przyjemnie, że od razu ma się ochotę włączyć następny. To lekka, ale wcale niegłupia rozrywka.

SS-GB

SS-GB serial

Wracamy do mroczniejszych klimatów. SS-GB to brytyjski miniserial wyprodukowany przez BBC. Fabuła rozgrywa się w czasie II wojny światowej, ale w alternatywnej rzeczywistości, takiej, w której Anglia okupowana jest przez nazistów. Detektyw z wydziału zabójstw Douglas Archer, pracujący obecnie dla SS, bada okoliczności morderstwa. Początkowo wydaje się, że śledztwo uda się szybko zamknąć, ale okazuje się, że sprawa ma drugie dno. Jej wyjaśnienie może mieć olbrzymie znaczenie dla przyszłości kraju. BBC jest klasą samą w sobie, czego chyba tłumaczyć nie trzeba, a ten scenariusz, nie dość, że oryginalny, to wciąga od pierwszej minuty. W głównych rolach Sam Riley i Kate Bosworth.

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

W ofercie Showmax znaleźć możecie też różne seriale pod szyldem Marvela, jak choćby Cloak & Dagger czy Runaways. Największą popularnością cieszą się jednak oczywiście Agenci T.A.R.C.Z.Y. Głównym bohaterem jest Phil Coulson, agent, którego możecie kojarzyć z takich filmów jak Iron Man, Thor czy Avengers. Fabuła serialu nawiązuje zresztą do tego, co przydarzyło się Coulsonowi w ostatnim z nich. Dla wszystich fanów Marvela produkcja ta jest nie lada gratką. Na razie powstało 5 sezonów i wszystkie je możecie obejrzeć w Showmax.

REKLAMA