search
REKLAMA
News

PATRYK VEGA nakręci anglojęzyczny film o tym, jak WŁADIMIR PUTIN dochodził do władzy

Patryk Vega zamierza kręcić już tylko filmy anglojęzyczne.

Łukasz Budnik

20 maja 2022

vega putin
REKLAMA

The Hollywood Reporter poinformowało, że Patryk Vega zrealizuje swój pierwszy anglojęzyczny film. Opowie on o… Władimirze Putinie i jego drodze do władzy w Rosji.

Roboczym tytułem produkcji jest The Vor in Law (“Wor w zakonie”), co jest używanym jeszcze w ZSRR określeniem profesjonalnego przestępcy. Fabuła produkcji, określonej jako gangsterska historia, ma opowiedzieć o początkach Putina w Petersburgu i zakończyć się na wojnie w Ukrainie. Film Vegi ma kosztować 12 milionów dolarów i być finansowany przez inwestorów. Twórca planuje wejść na plan w przyszłym roku i realizować zdjęcia w Polsce, na Malcie i na Litwie. Vega chciałby, żeby w roli Putina wystąpiła międzynarodowa gwiazda, natomiast reszta obsady ma pochodzić z Europy.

vega

Vega podkreślił przy tym, że jego kolejny film, dramat inspirowany jego życiem, będzie ostatnią polskojęzyczną produkcją w jego dorobku. Reżyser sądzi, że nie jest wystarczająco szanowany w Polsce. “Mam złą prasę, ponieważ jestem królem box office’u. Nie mogę się dalej rozwijać w Polsce. Praca po angielsku to naturalny rozwój mojej kariery”. Twórca podkreślił też, że tworzenie filmów w Polsce nauczyło go, jak rozsądnie zarządzać budżetem.

Czekamy na kolejne szczegóły dotyczące filmu o Putinie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA