search
REKLAMA
Zestawienie

TO ONI SĄ RODZINĄ?! Aktorskie więzi, o których nie miałeś pojęcia

Karol Barzowski

8 listopada 2018

REKLAMA

To, że Ben i Casey Affleckowie są braćmi, nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Podobnie rzecz ma się z pokrewieństwem Kirka i Michaela Douglasów albo Jake’a i Maggie Gyllenhaalów. W niektórych przypadkach możemy wręcz mówić o aktorskich klanach. Jednak mamy i takie rodzinne więzi w Hollywood, które nie są wcale oczywiste, ba, mogą być dla was niemałym szokiem. Znacie te twarze, znacie tych aktorów, ale nigdy nie pomyślelibyście, że łączy ich coś więcej niż ten sam zawód.

Liev Schreiber i Pablo Schreiber

Liev Schreiber Pablo Schreiber

Liev Schreiber i Pablo Schreiber są przyrodnimi braćmi – obaj mają tego samego ojca. Pierwszego kojarzycie zapewne z serialu Ray Donovan albo X-Men Geneza: Wolverine. Drugiego – z Orange Is the New Black albo Pierwszego człowieka. Panowie mają ze sobą świetny kontakt, ale raczej rozdzielają pracę od życia prywatnego. Zagrali razem tylko w jednej produkcji, Kandydacie z 2004 roku.

Shirley MacLaine i Warren Beatty

Shirley MacLaine i Warren Beatty

Oboje są wielkimi gwiazdami kina z Oscarami na koncie, ale wielu widzów nie kojarzy, że Shirley MacLaine i Warren Beatty to rodzeństwo. Decydując się na karierę w filmie, przyjęli inne nazwiska – Shirley posługuje się nazwiskiem rodowym matki, a Warren ojca (oboje nieco je podrasowali – tak właściwie brzmiały MacLean i Beaty). Początkowo to właśnie MacLaine miała zagrać Bonnie w słynnym Bonnie i Clyde, ale kiedy projektem zainteresował się jej brat, stało się jasne, że nie mogą wcielić się w parę kochanków.

Lily Allen i Alfie Allen

Lily i Alfie Allen

OK, Lily Allen z kinem nie ma wiele wspólnego (choć zagrała małą rólkę w Elizabeth z Cate Blanchett), ale przyznam, że kiedy odkryłem, że ona i Alfie Allen z Gry o tron są rodzeństwem, byłem w niezłym szoku. Jest między nimi tylko rok różnicy. Ponoć Lily brana była pod uwagę do roli Yary w słynnym serialu, ale nie mogła zgodzić się na scenę poznania jej i Theona Greyjoya (fani Gry o tron doskonale wiedzą, o co chodzi). Nie można zapominać o tym, że ta dwójka to dzieci Keitha Allena, znanego choćby z filmu Płytki grób czy serialu Robin Hood, w którym wciela się w szeryfa z Nottingham.

Emily Blunt i Stanley Tucci

Emily Blunt Stanley Tucci

To kolejny niemały szok. Stanley Tucci jest szwagrem Emily Blunt! Aktorzy, którzy poznali się na planie filmu Diabeł ubiera się u Prady, od razu się polubili, co zaowocowało koleżeńskimi spotkaniami. Podczas jednego z nich Tucci poznał siostrę Blunt, Felicity. Od sześciu lat są małżeństwem.

Melissa McCarthy i Jenny McCarthy

Melissa i Jenny McCarthy

Melissa McCarthy od kilku lat jest prawdziwą gwiazdą komedii (i nie tylko – za jej dramatyczny występ w Can You Ever Forgive Me typowana jest do najważniejszych nagród), świętującą triumfy zarówno na wielkim, jak i małym ekranie. Pierwszą rolę pomogła jej zdobyć Jenny McCarthy, była modelka “Playboya”, która miała swój własny serial w MTV. Obie panie są kuzynkami. Kilka lat temu Jenny wyszła za mąż za Donnniego Wahlberga, członka New Kids On The Block, który także ma za sobą kilka występów w kinie, między innymi w Szóstym zmyśle i serii Piła.

Jonah Hill i Beanie Feldstein

Jonah HIll Beanie Feldstein

Czy oglądając film Lady Bird, mieliście wrażenie, że przyjaciółka głównej bohaterki kogoś wam przypomina? Nic dziwnego. Beanie Feldstein to siostra aktora Jonaha Hilla. Trzeba przyznać, że rodzeństwo jest do siebie bardzo podobne.

REKLAMA