search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Sprawdzono, którzy superbohaterowie i złoczyńcy MARVELA i DC są teraz najpopularniejsi na świecie

Którzy bohaterowie Marvela i DC są najczęściej wyszukiwani w poszczególnych krajach?

Łukasz Budnik

1 maja 2021

REKLAMA

Marvel i DC zdominowały historie o superbohaterach, a filmy oparte na komiksach nieraz biją rekordy oglądalności. Kilka tygodni temu w sieci przeprowadzono badanie mające na celu sprawdzenie, która z tych dwóch marek cieszy się większą popularnością na świecie. Zweryfikowano też, jacy są aktualnie najpopularniejsi herosi i antagoniści. Poniżej krótkie podsumowanie. 

Autorzy badania (Game.co.uk) sprawdzali liczbę wyszukiwań danego hasła w poszczególnych krajach. Okazuje się, że to Marvel dominuje na świecie – z hasłem “DC” wygrywa w 51 krajach, podczas gdy DC jest liderem w 9. Także najpopularniejszy superbohater na świecie jest przedstawicielem Marvela – to Spider-Man. Bohater komiksów, filmów, seriali animowanych i gier komputerowych jest najczęściej wyszukiwany w 57 krajach. Drugie miejsce zajmuje Wonder Woman (15 krajów), co może mieć związek z faktem, że kilka miesięcy temu zadebiutował nowy film z jej udziałem, Wonder Woman 1984. Podium zamyka Batman (11 krajów), a na czwartym miejscu znalazł się Iron Man. Co ciekawe, to właśnie ten superbohater cieszy się największą popularnością w Polsce. W pierwszej dziesiątce są też jeszcze między innymi Superman i Hulk.

Najpopularniejszym złoczyńcą – co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę olbrzymi sukces dwóch ostatnich części Avengers – jest Thanos. Szalony Tytan jest najczęściej wyszukiwanym hasłem w aż 66 krajach. Na drugim miejscu uplasował się Joker (21 krajów), a na trzecim Venom – ta postać cieszy się największą popularnością także w naszym kraju. Przypomnijmy, że na premierę czeka druga część filmu o Venomie, w którym główną rolę gra Tom Hardy. Na czwartym miejscu – co jest pewną niespodzianką – trafił Emplate, antagonista niepokazywany dotąd na wielkim ekranie. Dziwić może brak choćby Lokiego czy Lexa Luthora w pierwszej dziesiątce.

Tutaj zapoznacie się z pełnymi wynikami badania.

Autorem ilustracji z nagłówka jest Dan Avenell. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA