search
REKLAMA
Zestawienie

Postaci GRY O TRON, o których twórcy zupełnie ZAPOMNIELI

Karol Barzowski

10 lipca 2019

REKLAMA

Od zakończenia emisji Gry o tron minęło już prawie dwa miesiące, ale wciąż jest to bardzo gorący temat. W końcu mowa o jednym z najpopularniejszych seriali w historii telewizji. Fani wyrażają swoje zdanie na temat poszczególnych wątków i postaci, analizują, zastanawiają się, czy można było pokazać to wszystko inaczej, lepiej. Wskazują, że produkcja nie odpowiedziała na wiele ważnych pytań, wymieniają bohaterów, którzy zniknęli bez śladu i nigdy nie powrócili na ekran. Rzeczywiście trochę ich było. Czy wy również dyskutowaliście ze znajomymi o tym, co stało się z Jaqenem H’gharem albo Ilynem Payne’em? O kim jeszcze twórcy zapomnieli?

Salladhor Saan

Gra o tron serial

Pamiętacie jeszcze tego bohatera? To pirat-lord, dowódca floty 30 statków, przyjaciel ser Devosa z czasów, kiedy ten uchodził za najlepszego szmuglera Siedmiu Królestw. Został zwerbowany, aby pomóc armii Stannisa Baratheona w zdobyciu Żelaznego Tronu. Opuścił ją po bitwie nad Czarnym Nurtem, by potem do niej powrócić – Stannis dzięki zaciągniętej pożyczce mógł zapłacić Saanowi należną sumę. O tej postaci wspomina się już w pierwszym sezonie. Otóż służka Daenerys podczas kąpieli z Viserysem opowiada mu o piracie noszącym złoto, którego statki miały kolorowe żagle. Później widujemy Saana w sezonie drugim i trzecim, po czym w czwartym ma miejsce ponowny werbunek dzięki workowi złotych monet i… to by było na tyle. Twórcy zdecydowali się wrócić do tej postaci po przerwie tylko po to, by od razu o niej zapomnieć.

Illyrio Mopatis

Serial gra o tron

Gdy serial startował, wydawało się, że będzie to jedna z ważniejszych postaci, ktoś, kto razem z Varysem będzie pociągał za sznurki w grze o Żelazny Tron. To w końcu on odpowiadał za ślub Daenerys z Khalem Drogo, co miało być pierwszym krokiem do ponownych rządów Targaryenów w Siedmiu Królestwach. Potrafił świetnie nawigować pomiędzy dwiema stronami konfliktu i w zasadzie zawsze dostawał to, co chciał. Ostatni raz widzimy go jednak w piątym odcinku pierwszego sezonu. Nawet gdy Varys z Tyrionem w sezonie piątym trafiają do Pentos, skąd pochodzi Mopatis, jest jedynie wspomniany – nigdy więcej go nie widzimy. Fani spekulowali, że grający go Roger Allam jest w Wielkiej Brytanii wybitnym aktorem serialowym i nie mógł pozwolić sobie na zaangażowanie w serial na tak długo, być może też zażyczył sobie zbyt wysokiej gaży.

Daario Naharis

Daario Naharis

Daario Naharis dołączył do armii Daenerys jako doradca, oficer, a następnie kochanek Zrodzonej w Burzy. To on towarzyszył jej w przejmowaniu władzy w Yunkai i Meereen, to on namawiał Dany na wyzwolenie smoków. Naharis to odważny, inteligentny mężczyzna, który chyba rzeczywiście kochał swoją królową. Moim zdaniem należał do ciekawszych postaci “środkowych” sezonów. Twórcy nie mieli jednak dla niego litości. Nie dość, że nagle zmieniono odtwarzającego go aktora, dając mu dwie zupełnie inne twarze, to jeszcze pożegnano się z nim dość brutalnie. Daenerys stwierdza, że bardziej zależy jej na Żelaznym Tronie niż na nim i nakazuje mu zostać w Zatoce Smoków, gdy ona wyrusza do Westeros. Choć różne postaci wracały do serialu nawet po dość długim czasie nieobecności, nie był to przypadek Naharisa.

REKLAMA