search
REKLAMA
News

Andrzej Seweryn jako drag queen w zwiastunie serialu KRÓLOWA od Netflixa

“Królowa” zadebiutuje 23 czerwca.

Łukasz Budnik

24 maja 2022

REKLAMA

Do sieci trafił zwiastun miniserialu Królowa, kolejnej polskiej produkcji oryginalnej Netflixa. Główną rolę zagrał Andrzej Seweryn, który pojawił się też w Rojst’97 produkowanym przez platformę.

Aktor wciela się w podwójną rolę Sylwestra oraz Loretty. Bohater Seweryna to emerytowany krawiec i drag queen, który od 50 lat mieszka w Paryżu, ale decyduje się wrócić do rodzinnego miasteczka, gdy dostaje listy od wnuczki, osiemnastoletniej Wioletty, z prośbą o ratunek dla chorej matki. Kobieta nigdy nie poznała swojego ojca, a jej choroba wymaga przeszczepu nerki. Powrót Sylwestra do kraju będzie dla niego okazją do zmierzenia się z przeszłością. Rolę wnuczki zagrała Julia Chętnicka, a córki Sylwestra – Maria Peszek.

Serial ma składać się z czterech odcinków i być “opowieścią o odkupieniu, drugiej szanse i miłości pokonującej wszelkie różnice”. Reżyserem jest Łukasz Kośmicki, a produkcja powstała na podstawie pomysłu i scenariusza Arniego Asgeirssona oraz Kacpra Wysockiego.

Premiera została zaplanowana na 2022 rok.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA