search
REKLAMA
News

WILL SMITH zrozumie, jeśli ktoś nie obejrzy “Wyzwolenia” z jego powodu. Ma jednak pewne zmartwienie

Will Smith wraca w kolejnej głównej roli.

Łukasz Budnik

28 listopada 2022

REKLAMA

W tym roku na temat Willa Smitha mówiono głównie w kontekście incydentu z Oscarów, gdy spoliczkował Chrisa Rocka, ale już wkrótce zobaczymy go w nowym filmie – Wyzwolenie od Apple TV+. 

Smith w filmie wciela się w Petera, niewolnika, który ucieka przed ścigającymi go łowcami i trafia do armii Unii. Historia została oparta na postaci “Whipped Petera”, mężczyzny z fotografii z XIX wieku, który pokazuje swoje plecy pokryte ogromnymi bliznami po uderzeniach biczem (zdjęcie tutaj). Scenariusz do filmu napisał William N. Collag, a za kamerą stanął Antoine Fuqua. Reżyser zaznaczał, że nie chce, aby Emancipation postrzegano jako film o niewolnictwie – sam uważa, że to historia o triumfie i poszukiwaniu wolności psychicznej i fizycznej. Film już teraz omawiany jest w kontekście sezonu nagród, został dobrze przyjęty na pokazach testowych. Czy jednak widzowie zechcą go zobaczyć po aferze ze Smithem? Na ten temat wypowiedział się ostatnio sam aktor, dając do zrozumienia, że martwi się o to, czy praca ekipy filmowej zostanie doceniona.

Całkowicie zrozumiem, jeśli ktoś nie jest gotowy. Uszanuję to i dam im przestrzeń. Najbardziej się jednak martwię o cały zespół. Uważam, że to najlepsze dzieło w karierze Antoine’a, a członkowie ekipy także wykonali jedną z najlepszych prac w ich karierach. Mam nadzieję, że moje zachowanie nie wpłynie na nich negatywnie. Nad tym teraz pracuję. Mam nadzieję, że ten materiał jest tak dobry, że ludzie otworzą swoje serca aby docenić i wesprzeć tę niesamowitą drużynę.

 

 

W obsadzie filmu są też Ben Foster, Charmaine Bingwa, Mustafa Shakir oraz Timothy Hutton

Produkcja trafi do streamingu 9 grudnia, a tydzień wcześniej pojawi się także na ekranach kinach.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA