search
REKLAMA
Znalezione w sieci

PEDRO PASCAL i BELLA RAMSEY jako Joel i Ellie na fanowskich plakatach THE LAST OF US

Łukasz Budnik

12 lutego 2021

REKLAMA

W marcu zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Craig Mazin, twórca uznanego serialu Czarnobyl, połączy siły z Neilem Druckmannem, reżyserem oraz scenarzystą gry, aby wspólnie napisać serialową adaptację gry The Last of Us, przeznaczoną dla HBO. Wczoraj media poinformowały, że w rolę Joela wcieli się będący ostatnio u szczytu popularności Pedro Pascal (The MandalorianWonder Woman 1984). Jego ekranową towarzyszkę zagra z kolei Bella Ramsey, znana doskonale fanom Gry o tron, gdzie wcielała się w Lyannę Mormont. 

Fani gry rozpoczęli już tworzenie fanowskich ilustracji i plakatów z aktorami w rolach głównych postaci. Część z nich pojawiła się na Reddicie (ich autorami są DeCurt1998 oraz ShadowfaxPheonix), kolejny stworzył grafik posługujący się pseudonimem spdrmnkyxxiii.

Swój obrazek dorzucił także popularny BossLogic, choć w tym przypadku humorystycznie – twórca nawiązał do The Mandalorian, innego serialu z Pascalem.

The Last of Us opowiada historię Joela. Mężczyzna żyje w 2033 roku, w postapokaliptycznym świecie opanowanym 20 lat wcześniej przez zmutowane istoty i dostaje zadania przetransportowania Ellie – czternastoletniej dziewczynki, która może być lekarstwem na epidemię – poza strefę kwarantanny. Wspólnie podróżują przez Stany Zjednoczone i polegają na sobie, aby przetrwać. Serial ma pokryć wydarzenia z pierwszej gry i rozszerzyć nieco świat przedstawiony. The Last of Us zdobyło mnóstwo nagród i sprzedało się w nakładzie ponad 17 milionów egzemplarzy. Pierwotnie z projektem związany był Johan Renck (także Czarnobyl), zrezygnował jednak ze względu na inne zobowiązania. W połowie stycznia podano, że do projektu został w zamian zaangażowany Kantemir Bałagow, który ma na koncie takie tytuły, jak Wysoka dziewczyna, Bliskość oraz Molodoyeschyo. Twórca wyreżyseruje pilot serialu.

Czekacie na ten projekt?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA