search
REKLAMA
Zestawienie

NAJLEPSZE odcinki serialu PRZYJACIELE. Ranking czytelników

Dawid Myśliwiec

22 września 2019

REKLAMA

Oto są: wyniki głosowania na najlepsze odcinki serialu Przyjaciele! Spośród 238 epizodów z lat 1994–2004, wybraliście 10 najlepszych, do których wracacie najczęściej lub które najbardziej was bawią/wzruszają/rozczulają. Powstała tym samym złota dziesiątka najlepszych odcinków serialu Przyjaciele, choć musimy przyznać – głosowanie było zacięte i walka o czołówkę trwała do ostatnich sekund!

10. Ten z zębami Rossa (s06e08)

Najlepsze odcinki serialu Przyjaciele

Ross to bez wątpienia postać, która zalicza najwięcej wpadek na przestrzeni wszystkich 10 sezonów. Także w tym odcinku daje ciała na całej linii, przesadzając z wybielaniem zębów przed randką. Pech chce, że jego wybranka w mieszkaniu ma bardzo romantyczne… lampy ultrafioletowe. W tym samym odcinku Phoebe całuje się z Ralphem Laurenem (znanym też jako Kenny, chłopak od ksero), a Joey zostaje sfeminizowany przez swoją współlokatorkę Janine (Elle Macpherson).

9. Ten, w którym Rachel się dowiaduje (s01e24)

Najlepsze odcinki serialu Przyjaciele

Chandler to kompulsywna papla udowadniał to wielokrotnie, gdy ze względu na zbytnie mielenie ozorem ranił przyjaciół (casus bransolety, którą otrzymał w prezencie od Joeya), wysyłał się w egzotyczne rejony świata (uciekając przed Janice), albo w 24. odcinku pierwszego sezonu serialu Przyjaciele, gdy poprzez bezmyślny komentarz zasugerował Rachel, iż Ross jest w niej zakochany. Dotąd nieświadoma niczego dziewczyna zdaje sobie sprawę, że także darzy brata Moniki uczuciem i nawet wyjeżdża na lotnisko, by powitać wracającego z Chin Rossa… Odcinek kończy się cliffhangerem, ale wszyscy wiemy, jak to się wówczas skończyło wszyscy, którzy oczekiwali rychłego zejścia się Rachel z Rossem, musieli poczekać jeszcze kilka odcinków.

8. Ten z kanapką Rossa (s05e09)

Najlepsze odcinki serialu Przyjaciele

Biedny ten Geller nie dość, że nie wychodzi mu z kobietami, to jeszcze w pracy ma pod górkę. W 9. odcinku piątego sezonu zostaje wysłany na przymusowy urlop zdrowotny po tym, jak wpada w szał, gdy jeden ze współpracowników a właściwie przełożony podprowadza mu ulubioną „podziękczynną” kanapkę. W tak zwanym międzyczasie wciąż utrzymywany w tajemnicy związek Moniki i Chandlera nieomal zostaje ujawniony, gdy Rachel znajduje bieliznę Chandlera w mieszkaniu dziewczyn. Wtajemniczony w sprawę Joey bierze na siebie kilka bardzo wstydliwych sytuacji, dzięki czemu panna Geller i pan Bing mogą jeszcze chwilę wstrzymać się z ujawnianiem swojego romansu.

7. Ten z weselem Rossa (s04e23–24)

Najlepsze odcinki serialu Przyjaciele

Wyniki tego głosowania jasno pokazują, że wszechświat Przyjaciół ogniskuje się wokół Rossa Gellera – to jego perypetie najczęściej napędzały fabułę w pierwszej połowie serialu i to on nierzadko stawał się obiektem żartów i wszelkich zabawnych sytuacji. Dwuczęściowy odcinek pod hasłem „London, baby!” to zarówno highlight sezonu, jak i punkt zwrotny w życiu uczuciowym Rossa – choć zakochany w swej brytyjskiej narzeczonej Emily (Helen Baxendale), podczas przysięgi małżeńskiej wypowiada imię Rachel, przekreślając tym samym możliwość szczęśliwego życia z nową wybranką. Ten odcinek to jednak przede wszystkim jeden z najważniejszych punktów zwrotnych serialu – to właśnie wówczas dochodzi do pierwszego zbliżenia pomiędzy Moniką i Chandlerem!

6. Ten z unagi (s06e17)

Najlepsze odcinki serialu Przyjaciele

Gdy rzucicie okiem na przeróżne gadżety z serialu Przyjaciele, dostrzeżecie kilka istotnych haseł/cytatów, a wśród nich oczywiście „unagi”, czyli – według Rossa – stan umysłu, który pozwala na bycie zawsze gotowym na niebezpieczeństwo. W rzeczywistości unagi w języku japońskim oznacza słodkowodnego węgorza (a nie łososia, jak twierdzi Rachel), co oczywiście staje się źródłem nieskończonych żartów z pana Gellera. W międzyczasie Monika i Chandler decydują, że na Walentynki podarują sobie własnoręcznie wykonane prezenty (co oczywiście im nie wychodzi), a Joey wpada na pomysł znalezienia kogoś bardzo podobnego do siebie, by wziąć udział w dobrze płatnych testach medycznych dla… bliźniaków.

Avatar

Dawid Myśliwiec

Zawsze w trybie "oglądam", "zaraz będę oglądał" lub "właśnie obejrzałem". Gdy już położę córkę spać, zasiadam przed ekranem i znikam - czasem zatracam się w jakimś amerykańskim czarnym kryminale, a czasem po prostu pochłaniam najnowszy film Netfliksa. Od 12 lat z różną intensywnością prowadzę bloga MyśliwiecOgląda.pl.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA