search
REKLAMA
Ranking

NA WIZYCIE U „PRZYJACIÓŁ”. Najlepsze gościnne występy w serialu

Karol Barzowski

16 października 2017

REKLAMA

Przyjaciele… Chyba nie tylko ja za nimi bardzo tęsknię. Powodów, dla których kocham ten serial, jest wiele, ale za jeden z nich z pewnością musiałbym uznać przezabawne występy gościnne. W tej produkcji pojawiło się mnóstwo znanych aktorów, często w rolach, które zupełnie nie pasowały do ich wizerunku. Które z tych ról wspominacie najlepiej? Moja lista poniżej.

Brad Pitt (sezon 8, odcinek 9)

Pitt pojawił się w odcinku z okazji Święta Dziękczynienia. Gra Willa, kolegę Moniki z dzieciństwa, grubasa, który po latach drakońskiej diety i ćwiczeń zmienił się w superprzystojniaka. Zostaje zaproszony do przyjaciół na świąteczny obiad, a tam spotyka znienawidzoną Rachel Green. Ona w ogóle go nie pamięta, ale okazuje się, że Will z Rossem założyli w liceum klub nienawiści do Rachel. Cały ten żart smakuje znacznie lepiej, jeśli widz wie, że Pitt i Jennifer Aniston byli wtedy parą – utarczki słowne pomiędzy Rachel a Rossem i Willem, wszystkie sekrety sprzed lat, które wychodzą w tym odcinku na jaw, wzbudzają naprawdę przyjemny masaż przepony.

Billy Crystal i Robin Williams (sezon 3, odcinek 24)

Występ tych dwóch legendarnych komików to zaledwie epizodzik, ale jaki barwny. Panowie przysiadają się do naszych przyjaciół w Central Perk i wdają w rozmowę, która zdecydowanie nie powinna mieć świadków. To po prostu trzeba zobaczyć! Swoją drogą tej sceny w ogóle nie było w scenariuszu. Crystal i Williams przypadkowo znajdowali się w tym samym studiu i zapytali scenarzystów, czy znalazłoby się dla nich coś do zagrania. Scenkę wymyślono na poczekaniu i nakręcono jeszcze tego samego dnia, w dużej mierze improwizując. Odcinek okazał się świetną reklamą dla wspólnego projektu obu komików, filmu Dzień ojca, który miał kinową premierę dzień po emisji.

Susan Sarandon (sezon 7, odcinek 15)

Sarandon wcieliła się w gwiazdę Dni naszego życia. Jej postać ma zostać uśmiercona, ale… nie do końca. Mózg Jessiki przejąć ma leżący w śpiączce doktor Drake Ramoray. Joey stara się przekonać aktorkę, aby dała mu wskazówki co do tego, jak odtworzyć cechy uwielbianej przez widzów bohaterki. Przy okazji oboje idą ze sobą do łóżka. Sarandon pokazała tą rolą duży dystans do siebie. W jednej ze scen policzkuje ona… swoją córkę (aktorka Eva Amurri – swoją drogą to właśnie córka odpowiedzialna jest za śmierć Jessiki). Ten odcinek to też świetny komentarz do wszelkich telewizyjnych oper mydlanych.

Winona Ryder (sezon 7, odcinek 20)

Ryder zagrała Melissę, koleżankę Rachel ze studiów, z którą ta miała kiedyś przeżyć swój jedyny żeńsko-żeński pocałunek. Phoebe nie wierzy w te rewelacje – twierdzi, że jej nudna przyjaciółka nigdy nie zdobyłaby się na tak szaloną rzecz. Rachel zaprasza więc Phoebe na wspólną kolację z Melissą, aby udowodnić jej, że nie zmyśla. To, co dzieje się podczas tego spotkania, śmieszy do łez. To jeden z nielicznych przypadków, kiedy Ryder pokazała na ekranie swój talent komediowy.

Christina Applegate (sezon 9, odcinek 8; sezon 10, odcinek 5)

Amy, “zła siostra” Rachel, to zdecydowanie jeden z najlepszych gościnnych występów w Przyjaciołach – widzowie polubili tę postać tak bardzo, że po roku pojawiła się w serialu ponownie. Wredna, próżna, egoistyczna, głupia, ale jednocześnie… urocza. Balansująca na granicy absurdu, ale jednak jej nieprzekraczająca. Taka właśnie jest Amy. Applegate to świetna aktorka komediowa i ta rólka jest zdecydowanie dowodem na to. Za swój występ otrzymała nawet nagrodę Emmy.

REKLAMA