search
REKLAMA
Zestawienie

GWIAZDY HOLLYWOOD, które wyglądają IDENTYCZNIE jak POSTACI HISTORYCZNE

Agnieszka Stasiowska

14 marca 2019

REKLAMA

Nasze czasy nastawione są na indywidualizm. Daleko odeszliśmy od żyjących w grupach plemion jaskiniowych, które silne były wyłącznie stadnie, dziś wartością jest jednostka. Na każdym kroku każdy z nas przekonywany jest, że jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i stanowi wartość sam w sobie. Wszystko to niewątpliwie prawda, jednak musimy pogodzić się z tym, że od tysięcy lat wszyscy korzystamy z tej samej puli genetycznej i nie jest niczym szczególnym spotkać na ulicy kogoś, kto do złudzenia nas przypomina. Celebryci nie są tutaj bynajmniej wyjątkiem. Poniżej lista sławnych osób podobnych do… innych sławnych osób.

Bruce Willis i Douglas MacArthur

Na tym zestawie fotek aktor oraz odznaczony Medalem Honoru generał armii wyglądają jak bliźnięta jednojajowe – ten sam zawadiacki uśmieszek, to samo przymrużone oko. Gdyby bohater walk na Pacyfiku zamienił schludny mundur na przepocony podkoszulek, zakończyłby wojnę w kilka godzin jednym „Yippee ki yay, m***r.”

Jennifer Lawrence i Zubaida Tharwat

Podobieństwo amerykańskiej i egipskiej aktorki także osadza się na starannym doborze fotek. Zubaida, jak to Egipcjanka, prezentowała zupełnie inną gamę kolorystyczną niż Jennifer, miała pełniejsze usta i mocniej zarysowane brwi. Na tych fotkach jednakże podobne są do siebie niczym siostry, eksponując i podkreślając niewątpliwe atuty swojej urody – piękne oczy.

Alec Baldwin i Millard Fillmore

Alec Baldwin na podobieństwo do trzynastego prezydenta Stanów Zjednoczonych musiał odrobinę zaczekać – i trochę popracować. Wiek i lekka nadwaga zrobiły swoje – gdyby tylko aktor zdecydował się na białą czuprynę i gustowny kołnierzyk z epoki, panowie byliby niemal nie do odróżnienia.

Paul Giamatti i William Szekspir

Aktor Paul Giamatti swojego sobowtóra odnalazł w teatrze. William Szekspir to najsłynniejszy dramaturg wszech czasów, panowie dzielą zatem nie tylko podobną fizys, ale i zamiłowanie do tworzenia i odtwarzania niezapomnianych ról.

Agnieszka Stasiowska

Agnieszka Stasiowska

W filmie szuka różnych wrażeń, dlatego nie zamyka się na żaden gatunek. Uważa, że każdy film ma swojego odbiorcę i kiedy nie przemawia do niej, na pewno trafi w inne, bardziej skłonne ku niemu serce.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA