search
REKLAMA
Artykuły o filmach, publicystyka filmowa

Andrea Bocelli w filmie o sobie samym

Berenika Kochan

26 listopada 2016

Bocelli Cinema Maria
REKLAMA

Music of Silence (oryg. La musica del silenzio) to tytuł wydanych w 2002 roku wspomnień włoskiego mistrza. Andrea Bocelli opowiada historię swojego życia i kariery: od utraty wzroku w wieku dwunastu lat (Bocelli urodził się z jaskrą, a w trakcie gry w piłkę doznał wylewu krwi do mózgu), po sprzedaż osiemdziesięciu milionów albumów na całym świecie. W książce tenor dzieli się problemami z odczytywaniem muzyki w języku Braille’a, kłopotami w szkole prawniczej, występowaniem w niezliczonej ilości konkursów… Takie życie aż prosi się o film biograficzny.

82b1b641 f220 4ea4 ae97 118416aae635 large Niesamowita McCoy 1

W Music of Silence pojawi się alter ego młodego Bocelliego, Amos Bardi (w tej roli Toby Sebastian, znany z Filozofów, Zabójczej, a ostatnio jako Trystane Martell z Gry o tron), a w jego mistrza wcieli się Antonio Banderas (ostatnio można go było zobaczyć w roli Maria Sepulvedy, jednego z chilijskich górników, uwięzionych pod ziemią na sześćdziesiąt dziewięć dni – w filmie 33). Rolę matki śpiewaka zagra Luisa Rainieri (rozpoznawalna włoska aktorka, w 2016 wcieliła się w postać projektantki Luisy Spagnoli w opowiadającym historię jej życia filmie telewizyjnym), a ojca, Alessandra Bocelliego – Jordi Molla, jedna z najsławniejszych osobowości artystycznych Hiszpanii.

W filmie pojawi się również sam Bocelli, w roli typu cameo. W swojej scenie zaśpiewa Nessun dorma Pucciniego.

Film powstaje w Rzymie, pod wodzą Michaela Radforda – nominowanego do Oscara dla najlepszego reżysera za Listonosza (oryg. Il postino, film z 1994 roku). Radford znany jest również z Zatańczyć w Błękitnej Iguanie, Kupca weneckiego, a ostatnio Elsy i Freda, komedii romantycznej z udziałem Shirley MacLaine i Christophera Plummera.

Data premiery pozostaje nieznana.

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA