search
REKLAMA
News

ZNAMY TYTUŁ i gatunek nowego FILMU CHRISTOPHERA NOLANA!

Łukasz Budnik

22 maja 2019

Dark Knight Rises
REKLAMA

Tenet to nowy tytuł filmu Christophera Nolana. Do tej pory o kolejnej produkcji reżysera wiedzieliśmy jedynie, że jego premiera odbędzie się 17. lipca 2020 roku, dziś jednak portal Variety podał więcej szczegółów na temat wyczekiwanego widowiska.

Film ma być szpiegowskim kinem akcji. Poza znanymi już członkami obsady – Robertem Pattinsonem, Elizabeth Debicki oraz Johnem Davidem Washingtonem – w produkcji wezmą udział między innymi Aaron Taylor-Johnson (Kick-AssGodzillaZwierzęta nocy), Kenneth Branagh (który współpracował już z Nolanem przy Dunkierce), Clémence Poésy (127 godzin, Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj) oraz Michael Caine, stały współpracownik reżysera.

HBO Max szykuje ponowne spotkanie PRZYJACIÓŁ

Nolan kręci film według własnego scenariusza, wraz ze swoją żoną zajmie się też produkcją. Zdjęcia będą realizowane w formacie IMAX oraz na taśmie 70 mm. Tym razem muzyki nie skomponuje Hans Zimmer, a Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do Czarnej Pantery. Zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły, ale wiemy już, że w ich trakcie ekipa filmowa odwiedzi aż siedem państw. 

Na bieżąco będziemy informować o kolejnych doniesieniach na temat Teneta. Czekacie na najnowsze dzieło reżysera?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA