search
REKLAMA
News

ZAPADŁA DECYZJA: w Polsce zamknięte zostaną szkoły i instytucje kultury, w tym kina

Łukasz Budnik

11 marca 2020

REKLAMA

Mateusz Morawiecki poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa została podjęta decyzja o zamknięciu placówek oświatowych i uczelni wyższych, póki co na dwa tygodnie. Postanowienie wejdzie w życie od poniedziałku, ale lekcje nie będą się odbywać już od jutra. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński dodał, że także od jutra zawieszona zostanie działalność instytucji kultury – uczelni artystycznych, teatrów, filharmonii, muzeów oraz kin.

Już wczoraj pisaliśmy o tym, że dystrybutor Next Film postanowił przesunąć premierę W lesie dziś nie zaśnie nikt na nieokreśloną datę. Dzisiejsza decyzja spowodowała, że w zaplanowanym wcześniej terminie nie pojawią się też takie filmy jak Guns AkimboZdrajca Ciche miejsce 2. Tymczasowo nie będzie można też obejrzeć filmów już pokazywanych na ekranach, w tym Naprzód, Niewidzialnego człowieka oraz Sali samobójców. Hejtera, która trafiła do kin w zeszły piątek.

Przypomnijmy, że wczoraj Mateusz Morawiecki odwołał też wszystkie imprezy masowe na terenie kraju. Do tej pory w Polsce wykryto 25 przypadków zarażeń koronawirusem.

Czas pokaże, czy koronawirus wpłynie na kolejne wydarzenia filmowe na świecie – już wcześniej zastanawiano się, czy w obliczu na bieżącą sytuację tegoroczny festiwal Cannes dojdzie do skutku. Przypomnijmy, że ze względu na epidemię przesunięto już premierę Nie czas umierać – niewykluczone, że także producenci Czarnej wdowy oraz Szybkich i wściekłych postanowią przełożyć swoje filmy, jeśli kolejne kraje będą zamykać kina. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA