search
REKLAMA
News

WOODY ALLEN NA EMERYTURZE, BBC NIE CHCE BIAŁYCH MĘŻCZYZN. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

31 sierpnia 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych tygodnia.

Netflix podpisał umowę z Harlanem Cobenem na ekranizację… 14 powieści

Mają rozmach. Nie dwie, nie trzy, ale aż czternaście adaptacji książek popularnego pisarza być może zobaczymy na filmowo-serialowej platformie, która wydaje się mieć nieskończone możliwości przerobowe. Wielomilionowa umowa z pisarzem jest zapewne wynikiem ciepłego przyjęcia serialu napisanego przez autora – Safe. Coben, który dotychczas doczekał się tylko jednego kinowego filmu opartego na swojej twórczości (Nie mów nikomu), może czuć się bezpiecznie, a widzowie niech drżą ze strachu.

BBC nie chce białych mężczyzn w sile wieku

Stacja powoli odchodzić będzie w swoich formatach od popularnej narracji, w której biały mężczyzna w sile wieku objaśnia i wyjaśnia różne rzeczy widzom. Szefostwo (widoczne na zdjęciu poniżej) uznało, że wśród prezenterów potrzebna jest większa dywersyfikacja pod względem pochodzenia i wieku.

Doktor Who w Gwiezdnych wojnach

Matt Smith, znany z roli Doktora Who w popularnym serialu, pojawi się w na razie nieokreślonej roli w jeszcze popularniejszej serii filmowej. Wygląda na to, że kilka konwentów może w najbliższym czasie eksplodować…

Struś Pędziwiatr na szerokim ekranie

Warner Bros. szykuje kinową wersję przygód niezmordowanego łowcy, Kojota Wilusia E, który poświęcił życie na próby uchwycenia szybszego niż światło Strusia Pędziwiatra. Film ma już scenarzystów i producenta, którym został Chris McKay, odpowiedzialny za LEGO: Batmana. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś motywacyjnego, jak Rocky. W sensie: nie ważne, ile razy struś ci ucieka – ważne, ile razy spróbujesz go złapać ponownie.

Bip, bip!

Woody Allen na wstrzymaniu

Najnowszy film reżysera, A Rainy Day in New York, od roku czeka na dystrybucję przez studio Amazon. Okazuje się, że film być może w ogóle nie będzie wydany. Wiadomo też, że Allen nie pracuje obecnie nad żadnym nowym obrazem, co nie zdarzyło się od ponad trzydziestu pięciu lat. No cóż, po pięćdziesięciu latach kariery, dwóch setkach nominacji i setce nagród, światowej sławie i kilku skandalach obyczajowych najpewniej przyszedł czas, żeby albo iść na emeryturę, albo… uśmiechnąć się do Netfliksa?

Rusza kinowy Downton Abbey

Nie tylko strusie i kojoty zawitają na dużym ekranie. Do kin trafi także filmowa wersja serialu Downton Abbey. Wrócą znani z serialu Maggie Smith, Hugh Bonneville i Elizabeth McGovern, ale mają pojawić się też nowe postacie. Pisze Julian Fellowes, kręci Brian Percival. Jeśli nie mielibyście co robić do 2019, to możecie obejrzeć dwadzieścia razy Gosford Park.

Gerard Depardieu oskarżony o gwałt

Tym razem – nie w mediach. Ofiarą miała być 22-letnia aktorka, a do wydarzenia miało dojść zaledwie miesiąc temu. Aktor oczywiście zaprzecza i czuje się zdruzgotany. Prawnik aktora również zaprzecza i również czuje się zdruzgotany. Francuska policja (zapewne zdruzgotana) bada sprawę, bo do wydarzenia miało dojść w paryskiej posiadłości francusko-rosyjskiego aktora.

Alec Baldwin zagra ojca Batmana w Jokerze

Aktor dołączył do gwiazdorskiej obsady filmu o Jokerze, szykowanego przez Todda Philipsa. Baldwin ma wcielić się w Thomasa Wayne’a – czyli ojca Bruce’a.

Alec Baldwin nie zagra ojca Batmana w Jokerze

Aktor opuścił obsadę filmu o Jokerze, szykowanego przez Todda Philipsa. Baldwin miał wcielić się w Thomasa Wayne’a – czyli ojca Bruce’a. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA