search
REKLAMA
News

W nowej MAŁEJ SYRENCE zabraknie utworu znanego z animacji. Kompozytor tłumaczy powody

“Mała Syrenka” zadebiutuje 26 maja.

Łukasz Budnik

15 maja 2023

REKLAMA

W nadchodzącym filmie Mała Syrenka usłyszymy piosenki znane już z animacji z 1989 roku, choć nie wszystkie – w jednym z wywiadów promujących film, kompozytor Alan Menken wyjaśnił, dlaczego zrezygnowano z jednego z utworów. 

Chodzi o piosenkę Daughters of Triton, która otwierała animację i przedstawiała siostry Ariel. Menken tłumaczy:

Proces myślowy był taki: nie potrzebowaliśmy jej w tej wersji. Chcieliśmy, żeby film zaczynał się bardziej w stylu live action, gdzie widzimy ocean i poznajemy Ariel, a później wyczekujemy “Part of Your World”. To był świetny wybór, ponieważ buduje to moc i oczekiwanie. Poza tym wiedzieliśmy, że adaptujemy co, co jest już kochane. Więc chcieliśmy niejako powiedzieć: “czekajcie, czekajcie, czekajcie…”, a potem to nachodzi. A kiedy się to dzieje… o Boże.

Usunięcie jednego utworu to nie jedyna zmiana, jeśli chodzi o piosenki. Już wcześniej informowano, że słowa w dwóch utworach zostały zmodyfikowane, aby dostosować je do współczesności i uwzględnić m.in. obopólną zgodę na zbliżenie.

Menken stwierdził:

Zostały dokonane pewne zmiany w piosence “Kiss the Girl”, aby usunąć sugestię, że książę Eryk mógłby w jakikolwiek sposób narzucić się Ariel. Ludzie stali się wrażliwi na tym punkcie. Zmodyfikowaliśmy też nieco “Poor Unfortunate Souls”, skupiając się na linijkach, które mogłyby sprawić, że młode dziewczynki poczują, że nie powinny odzywać się niepytane. Choć to oczywiste, że Urszula manipuluje Ariel, by ta oddała jej głos.

Film zadebiutuje 26 maja. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA