W Disneylandzie powstał mural upamiętniający CHADWICKA BOSEMANA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

29 sierpnia świat okrążyła dramatyczna wiadomość – Chadwick Boseman, odtwórca roli Czarnej Pantery w kinowym uniwersum Marvela, zmarł w wieku zaledwie 43 lat po kilkuletniej walce z rakiem. Ze zmarłym aktorem za pośrednictwem social mediów żegnali się jego przyjaciele z planów filmowych i cała społeczność Hollywood (pisaliśmy o tym TUTAJ), a fani aktora i jego najsłynniejszej roli w rozmaity sposób upamiętniali go w sieci. 

Tymczasem w Disneylandzie (konkretnie w Downtown Disney, wciąż otwartej części kompleksu) pokazany został mural upamiętniający aktora. Malowidło przedstawia Bosemana oraz chłopca w masce Czarnej Pantery – ma to podkreślić fakt, że Boseman odwiedzał w szpitalu dzieci walczące z rakiem. Autorem jest Nikkolas Smith, który napisał na Instagramie:

To coś specjalnego. Mój król Chad jest teraz na ścianie w Downtown Disney. Zataczam tutaj krąg: latem zeszłego roku moimi ostatnimi projektami dla Disney Imagineer były szpital dziecięcy oraz Avengers Campsu.

Smith dodał jeszcze, że T’Challa był dla wielu dzieci legendą i nie było nikogo lepszego do wcielenia się w tę rolę. Artysta czuje się zaszczycony, że może w ten sposób uhonorować Bosemana. Mural prezentuje się następująco:

Boseman został pochowany 3 września, 11 mil od swojego domu rodzinnego.

Poniżej więcej zdjęć z instagramowego profilu Nikkolasa Smitha:

View this post on Instagram

This one is special. My King Chad tribute is now on a wall on display at Downtown Disney. 🐾 It is a full circle moment for me: my final two projects as a Disney Imagineer last summer were working on the Children’s Hospital project and the Avengers Campus. To millions of kids, T'Challa was a legend larger than life, and there was no one more worthy to fill those shoes than Chadwick Boseman. I'm so thankful to be able to honor Chadwick's life and purpose in this way. I am grateful to the Disney family for being so supportive of my journey as an artist. @waltdisneyimagineering @disney @marvelstudios @disneyland 🐾✨ #LongLiveTheKing #KingChad #WakandaForever #Phambili #DowntownDisney #BlackPanther #ChadwickBoseman #RIPChadwick #WDI

A post shared by Nikkolas Smith (@nikkolas_smith) on

Ostatnio dodane