search
REKLAMA
News

VEGA KRĘCI NOWEGO PITBULLA, WILL SMITH WRACA DO ŚPIEWANIA. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

22 maja 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie zbyt wiele czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych dnia.

Nowy Pitbull już szczeka, a ugryzie w 2021 roku

Czołowy polski reżyser kina akcji, Patryk Vega, stał się właścicielem praw do ekranizacji kolejnej części swojego kultowego serialu filmowego. Nowa odsłona będzie nosić tytuł Królowa chuliganów (nie mylić z Królową Chujów i Garów, nigdy nieopublikowaną sztuką teatralną Vegi o rozwiązłej kobiecie pracującej na zmywaku w Anglii, która zaczyna przestępczą karierę), a jej premiera odbędzie się – symbolicznie – w Święto Niepodległości za trzy lata.

P.S. Powyższy komunikat nie jest groźbą!

Polskie legendy w długim metrażu

Szykuje się pierwszy polski crossover, ambitniejszy nawet od kebaba z frytkami. Znane i cenione Legendy polskie w reżyserii Tomasza Bagińskiego trafią na duży ekran w formie filmu pełnometrażowego. Reżyser zapowiada, że wrócą znani bohaterowie, z Twardowskym na czele. Nie potwierdzono, czy w tej roli wróci Robert Więckiewicz, ale mamy nadzieję, że producent (Allegro) nie urwał się z Księżyca i obsadzi jedynego słusznego aktora w tej roli.

Asia Argento przypomina o sobie

Aktorka – jedna z kobiet, które zainicjowały ruch #MeToo – nie szczędziła ostrych słów podczas swojego przemówienia na festiwalu w Cannes. Przypomniała, że to właśnie podczas tej imprezy została przed laty zgwałcona przez Harveya Weinsteina. Dodała, że producent nigdy nie będzie w Cannes mile widziany i powinien być na zawsze okryty hańbą. Następnie zwróciła się do osób, które miały wiedzieć o przestępstwach współzałożyciela Miramaxu i pomagać je tuszować. Zapowiedziała, że ich tożsamość jest znana i że nie ujdzie im to na sucho. Teraz czekamy na konkrety. To znaczy: od ośmiu miesięcy czekamy na konkrety.

Deadpool dominuje w box office – znowu

Deadpool lubi dominować, w dodatku jest sexy i zabawny. Nie ma więc co się dziwić, że wszędzie, gdzie sequel produkcji o przygodach najbrzydszego superbohatera wchodzi na ekrany, od razu szczytuje. Nie udało mu się pobić rekordu poprzedniej części, ale i tak pozostaje członkiem elitarnego grona najlepiej zarabiających filmów z kategorią wiekową R. Naga prawda jest taka, że ludzi po prostu podniecają jego przygody.

Co nowego w MCU?

Dzień bez nowinek z MCU to dzień, rzecz jasna, stracony, a więc: nieoficjalnie wiadomo, że Jake Gyllenhaal prowadzi rozmowy ze studiem w sprawie zagrania jednego z najciekawszych przeciwników Spider-Mana: Mysterio, byłego specjalistę od filmowych efektów specjalnych, który wykorzystuje swoje umiejętności do czynienia zła. Postać miałaby się pojawić w Spider-Man: Homecoming 2, obok Vulture’a, którego ponownie zagra Michael Keaton. Pomniejsza się zatem grono znakomitych aktorów, którzy jeszcze nie zagrali komiksowego łotra. Następni w kolejce powinni być Paul Newman, Lee J. Cobb albo Johnny Weissmuller.

Mowgli, bo mogli!

Zaprezentowano trailer filmu Andy’ego Serkisa – Mowgli. Film jest kolejną produkcją na podstawie Księgi dżungli Rudyarda Kiplinga. Zaledwie dwa lata temu premierę miała ekranizacja powieści w reżyserii Jona Favreau. Serkis zarzeka się jednak, że jego film będzie bliższy oryginałowi, w klimacie mrocznej baśni. Niewyczerpane są możliwości adaptowania jednego tekstu, zatem trzeba z niego korzystać, zanim ktoś wpadnie na jakiś oryginalny pomysł!

https://youtu.be/GpxCT36DxKg

Will Smith wraca do śpiewania

Przynajmniej na chwilę. Artysta, razem z Erą Istrefi, kosowską piosenkarką, oraz Nickym Jamem, amerykańskim wokalistą, wykona hymn mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Obstawiamy, że utwór będzie nosić tytuł: Faceci z Czeki lub Bajer z Nowosybirska. W piątek oficjalna premiera utworu i klipu.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA