search
REKLAMA
News

Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski w zwiastunie filmu JOHNNY

“Johnny” zadebiutuje we wrześniu.

Łukasz Budnik

9 czerwca 2022

johnny fotos
REKLAMA

Jesienią na ekranach kin zadebiutuje film Johnny, biografia księdza Jana Kaczkowskiego, w którego wcielił się Dawid Ogrodnik. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji.

W opisie od dystrybutora czytamy, że “Johnny to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego nie podejrzewa nawet jak odmieni to jego życie”. W Patryka wciela się Piotr Trojan, a na ekranie jemu i Ogrodnikowi partnerują Anna Dymna, Witold Dębicki, Maria Pakulnis i Marta Stalmierska. Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, dla którego jest to debiut fabularny. Scenarzystą jest Maciej Kraszewski, który tak zapowiadał film:

Napisałem tę historię, aby nawet najbardziej zdołowany człowiek uwierzył, że nowe, dobre życie może się rozpocząć w trudnych do wyobrażenia, ekstremalnych okolicznościach. To opowieść o zwycięstwie życia i miłości. Historia prawdziwa.

Ogrodnik dodał:

O wyjątkowości Jana stanowiło, w tym dobrym tego słowa znaczeniu, prostolinijne patrzenie na religię, która przede wszystkim oparta jest na szacunku, niepogardzaniu istotą ludzką i tym, co jest najważniejsze, czyli działaniu w skutek i na skutek miłości do drugiego człowieka.

johnny plakat

Film powstał we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Premiera 23 września.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA