search
REKLAMA
News

VON TRIERA ZNÓW NIE LUBIĄ W CANNES. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

15 maja 2018

REKLAMA

Wiemy, że macie mało czasu, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych dnia.

Stallone robi to, co lubi najbardziej – sequele

Stallone i Dave Bautista zastąpią Stallone’a i Schwarzeneggera w sequelu Planu ucieczki – udanego produkcyjniaka nawiązującego do najlepszych dokonań kina sensacyjnego lat osiemdziesiątych. Wszyscy uwielbiamy pewnych siebie facetów, którzy dają się zamykać w więzieniu tylko po to, by udowodnić, że są w stanie z niego uciec. Jeszcze bardziej uwielbiamy facetów tak pewnych siebie, ze przed premierą dwójki, już kręcą trójkę. Tak jest – trzeci Plan ucieczki już w drodze. Oby nie wyciekł przed drugim.

Wybierasz się gdzieś, Solo?

Już dziś w Cannes premiera solowego filmu o Hanie Solo. Już jutro nasza recenzja. Już za kilka miesięcy ekskluzywne wydanie DVD i BR z nowymi scenami, niewykorzystanymi ujęciami, quizem wiedzy o życiu Hana Solo i materiałami z produkcji. Już za kolejnych parę miesięcy jeszcze jedno ekskluzywne wydanie, tym razem z kostiumem Chewbacci. Już za rok nowy film z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Już za dekadę – kolejny film o Hanie Solo?

Sto osób wyszło z nowego filmu von Triera

Również w Cannes. Zapewne będą to osoby, które będą najgłośniej krzyczeć, że The House That Jack Built jest marnym, grafomańskim, obrazoburczym bzdetem. Przypominam, że parę lat temu von Trier stał się publicznym wrogiem numer jeden w Cannes, po konferencji prasowej, podczas której stwierdził, że w pewnym sensie rozumie Hitlera. Cóż, w każdym antyfaszyście kryje się faszysta. I nie mówię teraz o von Trierze. Na film czekam w napięciu.

Milion Polaków na Avengersach

Produkcja Marvela stała się najbardziej dochodowym filmem superbohaterskim w historii polskiego boxoffisu. Podobno wynik ten zainspirował polskiego niezależnego reżysera, Patryka Vegę, do wniknięcie w środowisko prawdziwych superbohaterów i zrobienia o nich filmu – z naciskiem na kobiety w ich szeregach. Premiera miałaby odbyć się w listopadzie b.r. Tak długi czas produkcji wynika, rzecz jasna, z efektów specjalnych, których wymaga tego typu kino.

Dokumenty kontra Grawitacja

Zaczyna się wielkie święto miłośników filmów dokumentalnych. Millenium Docs Against Gravity to festiwal skupiony tylko i wyłącznie na niefabularnych formach filmowych. Wspaniała okazja do poznania problemów współczesnego świata, ale też wgląd w inne kultury, religie, wartości, sposoby myślenia. Tym razem bez ironii – warto zapoznać się z programem i rozszerzyć nieco horyzonty. Przyda się na pewno.

Queen doczekało się filmu, film o Queen doczekał się trailera

Produkcja od kilku lat była obarczona licznymi kontrowersjami, ale wygląda na to, że Bohemian Rhapsody dociera do portu. Zaprezentowano trailer produkcji, którą zaczął Bryan Singer, a skończył Dexter Fletcher. Prezentuję się to jak biografia Freddiego Mercury’ego. Biografia, czyli film, który pokazuje różne etapy z życia danego człowieka, które z dzisiejszego punktu widzenia wydają się być najważniejsze lub najciekawsze. I tak właśnie wygląda ten film. Jak film, który pokazuje, co też Freddie mówił i robił podczas najważniejszych momentów w swoim życiu. Jeśli ktoś sobie zadaje w tym momencie pytanie, po co to wszystko opisałem, to witam w klubie. Ja sobie zadaję pytanie, po co ten cały Bohemian Rhapsody.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA