search
REKLAMA
News

Twórcy GRY O TRON nawiązują współpracę z Netflixem

Łukasz Budnik

8 sierpnia 2019

HBOs Game Of Thrones Season 5 Premiere And After Party
REKLAMA

Jak poinformował portal Deadline, twórcy serialowej Gry o tron – David Benioff i D.B. Weiss – podpisali kontrakt z Netflixem i od tej pory w najbliższych latach będą tworzyć filmowe i serialowe produkcje przeznaczone na tę platformę. 

W ostatnich miesiącach duet spotykał się z przedstawicielami różnych firm (Amazon, Disney), które przedstawiały konkurencyjne oferty. Wygrał Netflix – według źródeł wyłożył 200 milionów dolarów. Tym samym Benioff i Weiss żegnają się z HBO, z którym współpracowali przez ostatnią dekadę przy okazji tworzenia Gry o tron.

Oto, jak nową umowę skomentował jeden z przedstawicieli Netflixa:

Jesteśmy podekscytowani, że mamy na pokładzie tak mistrzowskich scenarzystów. To prawdziwa siła kreatywności, która zachwycała widzów. Nie możemy się doczekać by zobaczyć, co przyniesie nam ich wyobraźnia.

Priorytetem dla Netflixa będzie serial na miarę Gry o tron, której ostatni sezon – pomimo negatywnego odbioru ze strony widzów i krytyków – zdobył rekordową liczbę nominacji do nagród Emmy (32), w tym właśnie dla Weissa i Benioffa. Oni sami tak wypowiedzieli się o nowej umowie:

Współpracowaliśmy z HBO przez ponad dekadę i jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy sprawiali że czuliśmy się tam jak w domu (…). Jesteśmy podekscytowani możliwościami, które daje praca z Netflixem. Stworzyli coś bezprecedensowego i czujemy się zaszczyceni, że chcą byśmy do nich dołączyli.

Oprócz umowy z Netflixem, Weiss i Benioff mają też inne zobowiązania – wśród nich jest między innymi trylogia ze świata Gwiezdnych wojen, która powstaje dla Disneya.

Czekacie na kolejne dzieła tych twórców?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA