search
REKLAMA
News

TEORIA WIELKIEGO PODRYWU miała mieć inny tytuł. Wykorzystano w nim pierwotne imię Sheldona

Łukasz Budnik

19 stycznia 2021

REKLAMA

Teoria wielkiego podrywu to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych sitcomów XXI wieku. Produkcja doczekała się dwunastu sezonów oraz spin-offu pt. Młody Sheldon i zyskała wielkie grono fanów. Co ciekawe, pierwotnie miała mieć inny tytuł.

W serialu śledzimy losy Sheldona (Jim Parsons), Leonarda (Johnny Galecki), Penny (Kaley Cuoco), Howarda (Simon Helberg), Raja (Kunal Nayyar), Bernadette (Melissa Rauch) oraz Amy (Mayim Bialik). To właśnie do imion trójki z nich nawiązywał roboczy tytuł produkcji, zanim ostatecznie postawiono na Big Bang Theory, gdy serial dostał zielone światło od stacji CBS. Dzieło Chucka Lorre’a i Billa Prady’ego wstępnie było pomyślane jako Lenny, Penny and Kenny. Lenny jest tu oczywiście zdrobnieniem od Leonarda, natomiast Kenny to imię, które miał nosić Sheldon grany przez Jima Parsonsa.

Nie wiadomo, co ostatecznie było powodem zmiany tytułu, ale można przypuszczać, że miała ona związek z modyfikacją imienia uwielbianego przez widzów Sheldona. Ostatecznie postanowiono na nazwę, która w oryginale bardziej nawiązuje do naukowej działalności głównych bohaterów. O pierwotnym tytule serialu po raz pierwszy opowiedział Bill Prady w ramach Paley Festival sprzed lat.

Oglądaliście Teorię wielkiego podrywu

Zdjęcie: Screen Rant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA