search
REKLAMA
News

Statystka z KRAINY LOVECRAFTA wyznała, że na potrzeby serialu pociemniono jej skórę. HBO odpowiada

Łukasz Budnik

9 marca 2021

lovecraft country 3
REKLAMA

W październiku zeszłego roku zakończyła się emisja serialu Kraina Lovecrafta, produkowanego przez HBO. Produkcja została nominowana do kilku ważnych nagród, jednak ostatnio narosło wokół niej nieco kontrowersji – chodzi o sprawę statystki, która pojawiła się w serialu na fotografii przedstawiającej młodszą wersję jednej z bohaterek. 

W zeszłym miesiącu Kelli Amirah nagrała na TikToku filmik, w którym opowiadała jak wyglądały jej doświadczenia na planie. Gdy miała nakładany makijaż, podsłuchała, jak nazywana jest “nieco jaśniejszą” niż oryginalna aktorka, wobec czego dodatkowo pociemniono jej skórę. Amirah relacjonuje, że czuła się bardzo niekomfortowo i nie miała pojęcia, że jej karnacja będzie ciemniejsza w serialu – gdyby wiedziała, nie przyjęłaby tej roli. Gdy zakończyła swój udział, wróciła do przyczepy i poprosiła o zmazanie makijażu, bo nie chciała się tak pokazywać światu.

Źródło: The Daily Dot

Później Amirah opublikowała jeszcze post na Twitterze, w którym rozwinęła temat i nazwała się słabą, jako że nie odmówiła pociemniania jej skóry.

Jestem w przyczepie z gwiazdami serialu, a oni robią mi blackface. Miałam wtedy wiele sprzecznych myśli. To jest złe. Dlaczego mnie zatrudnili? Powinnam coś powiedzieć? Ale co? Co się wydarzy? Ile pieniędzy przepadnie, jeśli wstrzymam produkcję? Jakie czekają mnie konsekwencje? Nie powiedziałam nic. Uciszyłam się i podjęłam pracę jak tchórz. Byłam samolubna i bardziej przejęta konsekwencjami i losem mojej kariery niż robieniem tego, co słuszne.

The Hollywood Reporter opublikowało komentarz przedstawicieli HBO, którzy są “bardzo rozczarowani” sytuacją i dodają: “To nie powinno było się zdarzyć. Podejmujemy kroki by upewnić się, że w przyszłości taka sytuacja nie będzie mieć miejsca.”

Serial Kraina Lovecrafta można oglądać na HBO Go. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA