search
REKLAMA
News

SHE-HULK, MOON KNIGHT, MS. MARVEL – nowe teasery seriali należących do MCU

W kolejce czeka kilkanaście seriali należących do MCU.

Łukasz Budnik

12 listopada 2021

REKLAMA

Podczas dzisiejszego wydarzenia Disney+ Day pokazano nieco materiałów związanych z kolejnymi serialowymi produkcjami Marvela. Pierwszych zapowiedzi doczekały się seriale She-HulkMoon Knight oraz Ms. Marvel. Pokazano też wygląd Nicka Fury’ego w powstającym serialu Secret Wars.

Poniżej zebrane teasery:

Moon Knight

W rolę tytułowego bohatera wciela się Oscar Isaac,  a w jego antagonistę wcieli się Ethan Hawke. Moon Knight to Marc Spector, były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Khonshu. Jego moc zależy od fazy Księżyca. Moon Knight walczy z przestępczością w Los Angeles tworząc sobie różne tożsamości – między innymi milionera Stevena Granta oraz taksówkarza. Showrunnerem i scenarzystą jest Jeremy Slater (The Umbrella Academy). Poszczególne odcinki reżyserują zaś Reżyserią odcinków zajeli się Justin Benson i Aaron Moorhead oraz Mohamed Diad.

She-Hulk

Bohaterką komiksowego pierwowzoru jest Jennifer Walters, kuzynka Bruce’a Bannera, która po transfuzji krwi otrzymanej od niego zyskuje nadludzką siłę i zielony kolor skóry, jednocześnie zachowując swoją inteligencję. Poza działalnością superbohaterską, Walters pracuje też jako prawniczka. W bohaterkę wciela się Tatiana Maslany, a rolę Bannera/Hulka powtarza Mark Ruffalo. Reżyserką serialu została Kat Coiro, która będzie też producentką wykonawczą. W gronie scenarzystów znajdzie się z kolei Jessica Gao, która pracowała m.in. przy Ricku i Mortym.

Ms. Marvel

Ms. Marvel to pseudonim używany pierwotnie przez Carol Denvers, która w MCU działa jako Kapitan Marvel i grana jest przez Brie Larson. Najnowsza komiksowa inkarnacja Ms. Marvel – ta, na której skupi się serial – to Kamela Khan, dziewczyna, która potrafi rozciągać się i zmieniać swój kształt. W historii Marvela jest to pierwsza muzułmańska bohaterka z własną serią. W serialu wciela się w nią Iman Vellani.

Secret Invasion

Secret Invasion ma skupić się na postaciach Nicka Fury’ego oraz Skrulli, kosmitów znanych już widzom m.in. z filmu Kapitan Marvel. Swoje role z filmów powtórzą w serialu Samuel L. Jackson jako Nick Fury oraz Ben Mendelsohn jako Talos, którego poznaliśmy we wspomnianej Kapitan Marvel. W obsadzie są też Olivia Colman, Emilia Clarke oraz Kingsley Ben-Adir, który zagra antagonistę. Tak będzie się prezentować Fury w serialu:

Pozostałe

Disney zapowiedział też powstanie serialu Spider-Man: The Freshman Year. Będzie to animowana produkcja poświęcona historii Spider-Mana z MCU (w filmach jego geneza została pominięta). Poza tym doczekamy się seriali Echo oraz Marvel Zombies. Wróci także animowany serial o X-Men, emitowany oryginalnie w latach 90. Poniżej aktualne loga wszystkich produkcji:

Zdjęcie: TVLine

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA