search
REKLAMA
News

Pierwsze opinie o serialu HAWKEYE. Zachwyty nad Hailee Steinfeld

Hawkeye zadebiutuje na platformie Disney+ 24 listopada.

Łukasz Budnik

12 listopada 2021

REKLAMA

Już wkrótce Jeremy Renner powróci jako Hawkeye w serialu Disney+. W sieci pojawiły się pierwsze opinie o dwóch premierowych odcinkach przygód tytułowego superbohatera. 

Przypominamy, że akcja serialu zostanie osadzona po wydarzeniach z Avengers: Końca gry. Clint Barton będzie musiał odnaleźć się po śmierci Natashy Romanoff oraz powrocie rodziny, i zmierzyć się z konsekwencjami prowadzenia działalności jako Ronin. Barton spotka Kate Bishop, którą weźmie pod swoje skrzydła. Razem staną naprzeciwko grupy przestępców, których komiksowym pierwowzorem jest Tracksuit Mafia.

Rolę Kate Bishop zagra Hailee Steinfeld, a poza nią i Rennerem zobaczymy między innymi Alaquę Cox (Echo), Verę Farmigę (Eleanor Bishop) oraz Tony’ego Daltona (Jacques Duquesne). Rolę Yeleny Belovej powtórzy Florence Pugh. W serialu rolę otrzymał także Piotr Adamczyk, który gra jednego z przeciwników głównych bohaterów.

Z opinii na Twitterze wynika, że Hawkeye to kolejna udana produkcja MCU. Wygląda na to, że serial z Rennerem będzie świetną propozycją dla tych, którzy tęsknią za mniejszą, “uliczną” skalą znaną z seriali Netflixa, jak na przykład Daredevil. Mnóstwo pochwał kierowanych jest w stronę Hailee Steinfeld, której Kate Bishop ma być najciekawszą z postaci wprowadzonych w 4. fazie MCU. Z kolei sama aktorka fantastycznie odnajduje się w swojej roli; recenzenci wyczekują jej spotkania z Yeleną graną przez Pugh. Komplementowany jest też sam Renner, który może zabłysnąć jako Hawkeye. Scenarzyści dobrze poradzili sobie także z pokazaniem, jak Clint radzi sobie po śmierci Natashy. Autorzy tweetów podkreślają jednak, że dopiero kolejne odcinki w pełni pokażą, czy twórcy wykorzystali potencjał. Poniżej kilka wybranych opinii w oryginale:

Hawkeye zadebiutuje na platformie Disney+ 24 listopada. Premierowo zostaną pokazane dwa odcinki serialu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA