search
REKLAMA
News

Scena otwierająca TENET do zobaczenia na YouTubie przed premierą filmu na Blu-ray i VOD

Weronika Lipińska

14 grudnia 2020

REKLAMA

Tenet, najnowsze widowisko science fiction Christophera Nolana, był chyba najbardziej wyczekaną premierą tego roku. Nie tylko przez widzów i fanów reżysera na całym świecie, ale też przez całe środowisko filmowe. Presja, jaka ciążyła na twórcach była niemała, jako że najnowsze dzieło autora Incepcji zostało wyznaczone do przywrócenia przyzwoitej frekwencji w kinach i przetarcia szlaków dla kolejnych dużych tytułów.

Wyniki box office’a po międzynarodowym weekendzie otwarcia zdawały się wskazywać na to, że decydenci Warner Bros. przyjęli dobrą taktykę, wypuszczając film najpierw poza USA. Pisaliśmy wtedy, że aby inwestycja się zwróciła, Tenet powinien zarobić w sumie ok. 800 milionów dolarów. Teraz już wiemy, że wielkie nadzieje nie zostały spełnione. Film zarówno nie osiągnął tego magicznego progu finansowego, jak i pandemia Covid-19 doprowadziła do ponownego zamknięcia kin i kolejnych przesunięć dużych premier. Niemniej, choć w normalnych warunkach wynik finansowy Tenet uznano by za porażkę, to jednak w panujących aktualnie warunkach ekstremalnych blisko 350 milionów dolarów przychodu należałoby uznać za tryumf Nolana w tych trudnych czasach.

Teraz Tenet czeka kolejna premiera – tytuł pojawi się na nośnikach Blu-ray i DVD oraz trafi do dystrybucji online już jutro.  Przy tej okazji studio Warner Bros. zdecydowało się na kolejne niestandardowe posunięcie, mianowicie udostępniło na YouTube prolog filmu. W minionym tygodniu pisaliśmy o krytyce Nolana pod adresem wytwórni odnośnie jej strategii na przyszły rok. Reżyser nie omieszkał wtedy też nazwać HBO Max “najgorszym serwisem streamingowym”. Ciekawe zatem, jakie jest jego zdanie na temat udostępnienia sceny otwierającej jego ostanie widowisko na serwisie, który kojarzy się raczej z niewyszukanym kontentem.

Jakie by nie było, prolog został udostępniony na oficjalnym kanale Warner Bros. i jeżeli nie udało wam się zobaczyć Tenet w kinie, to macie okazję rozbudzić swój apetyt na seans w domowych warunkach. Tenet opowiada o byłym agencie CIA, nazywanym w filmie po prostu Protagonistą (John David Washington), który zostaje zaangażowany w misję ratowania świata, która w głównej mierze polega na manipulacji czasem.

https://www.youtube.com/watch?v=8JEv0etfWrk&feature=youtu.be

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA