search
REKLAMA
News

HENRY CAVILL kontuzjowany na planie drugiego sezonu WIEDŹMINA

Łukasz Budnik

14 grudnia 2020

REKLAMA

W Wielkiej Brytanii jakiś czas temu zostały wznowione zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina, przerwane wcześniej przez wykrycie koronawirusa u trzech osób z ekipy. Twórcy serialu zaprezentowali nam już  kilka oficjalnych materiałów promocyjnych, wciąż czekamy jednak na zwiastun kolejnych odcinków. Tymczasem media poinformowały, że na planie pojawił się kolejny problem.

Z informacji przekazanych pierwotnie przez The Sun wynika, że kontuzji uległ Henry Cavill, wcielający się w serialu w głównego bohatera – Geralta. Aktor w trakcie zdjęć mierzył się z torem przeszkód zawieszony na linkach bezpieczeństwa kilka metrów nad ziemią pomiędzy drzewami – to właśnie tam poczuł nagły ból w nodze. Nie wiadomo, czy coś go uderzyło, czy też naciągnął mięsień. Kontuzja nie była na tyle poważna, żeby całkowicie wstrzymać produkcję, ale i tak spowodowała problem, ponieważ Cavill nie był w stanie poprawnie chodzić, zwłaszcza w ciężkiej zbroi, którą miał na sobie w realizowanych scenach. Okaże się, czy aktor już wkrótce wróci do formy, czy też twórców czeka kolejna zmiana harmonogramu.

Opis fabuły drugiego sezonu przedstawia się następująco:

Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna, swojego domu w Kaer Morhen. W czasie gdy królowie, elfy, ludzie i demony całego kontynentu walczą o dominację, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tkwiącą w niej tajemniczą mocą.

W drugim sezonie pojawi się kilka nowych aktorów. Zobaczymy aktora znanego widzom Gry o tron – Kristofera Hivju. Odtwórca roli Tormunda wcieli się w Wiedźminie w Nivellena, zamienionego w bestię mężczyznę, na którym ciąży klątwa. Poza nim ujrzymy Aishę Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) jako Lydię, Thue Ersteda Rasmussena (Szybcy i wściekli 9) jako Eskela, Yasena Atoura (Young Wallander) jako Coëna, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereenę, Paula Bulliona (Peaky Blinders) jako Lamberta oraz Kima Bodnio (Obsesja Eve) jako Vesemira.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA