search
REKLAMA
News

SACHA BARON COHEN przeznaczył 100.000 dolarów na rzecz społeczności JEANISE JONES, opiekunki z BORATA 2

Łukasz Budnik

31 października 2020

borat 2 1 2
REKLAMA

Druga część Borata jest jedną z najgłośniejszych premier w ostatnim czasie. Film, w którym Sacha Baron Cohen znów wciela się w rolę ekscentrycznego dziennikarza z Kazachstanu był komentowany przez Donalda Trumpa, a sam Cohen twierdzi, że Maria Bakalova wcielająca się w Tutar – córkę Borata – zasługuje za swoją rolę na nominację do Oscara. 

Kilka dni temu IndieWire opisało akcję w postaci zbiórki dla jednej z postaci pojawiającej się w filmie – Jeanise Jones, która pojawia się w kontynuacji Borata w roli opiekunki Tutar i wierzy, że dziewczyna ma być wydana za mąż za starszego mężczyznę – czemu zresztą się sprzeciwia. W wywiadzie dla New York Times Jones wyznała, że nie miała pojęcia w czym tak naprawdę uczestniczy – była przekonana, że to prawdziwy dokument, a później przez rok bardzo martwiła się losem Tutar i czuje się “zdradzona”. Ekipa Borata pierwotnie skontaktowała się z nią za pośrednictwem kościoła baptystów w Oklahomie i jego pastora, Derricka Scobeya, który polecił ją do filmu. Pierwotnie Jones otrzymała zapłatę w wysokości 3600 dolarów. Tymczasem Cohen ofiarował Jones i jej społeczności z Oklahomy 100 tysięcy dolarów.

https://www.youtube.com/watch?v=ezVpqTu0Gc8&ab_channel=MovieClips%26Gameplays

Pieniądze zostaną przeznaczone na schronienie i jedzenie dla potrzebujących. Scobey skomentował wparcie Cohena, twierdząc, że go powaliło, ale nie było wielkim zaskoczeniem – wiedział bowiem, że Cohen ma wielkie serce.

Wspomnianą wcześniej zbiórkę znajdziecie tutaj. Pierwotny cel w wysokości 100.000 dolarów został przekroczony już jakiś czas temu – na tę chwilę fani zebrali dla Jones dodatkowe 160 tysięcy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA