search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON uważa, że POWRÓT BATMANA to arcydzieło

“Powrót Batmana” trafił na ekrany w 1992 roku.

Łukasz Budnik

4 marca 2022

pattinson batman returns
REKLAMA

Już dziś premiera Batmana Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze Colin Farrell, Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard, Andy Serkis oraz Zoë Kravitz.

Trwa kampania promocyjna filmu, a w jej ramach wywiadów udziela Pattinson. W jednym z nich aktor poruszył temat innej produkcji poświęconej Batmanowi – Powrotowi Batmana z 1992 roku. Dzieło Tima Burtona w momencie premiery spodobało się recenzentom, choć krytykowano zbyt mroczny ton całości, w który wpisywała się postać Pingwina. Tak o filmie wypowiedział się Pattinson:

Uwielbiam Danny’ego DeVito [jako Pingwina]. “Powrót Batmana” to arcydzieło. Pamiętam, jak oglądałem go jako dziecko. Nawet oglądany teraz jest jedną z najbardziej niepokojących rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem. Jest też trochę drastyczny.

Powrocie Batmana w tytułowego bohatera wcielił się Michael Keaton, którego po 30 latach znów zobaczymy w tym roku w tej roli za sprawą The Flash.

batman returns

Kilka tygodni temu w rozmowie z Total Film aktor mówił o swoim przywiązaniu do Batmana i także zahaczył o temat poprzednich filmów opowiadających o tym superbohaterze. Wyznał wtedy, że w jakiś sposób ceni je wszystkie.

Spośród wszystkich bohaterów z komiksowym rodowodem, to wszystkie filmy z Batmanem widziałem w kinie. Nie mogę tego powiedzieć o żadnej innej serii. Bardzo na nie czekałem. To była kombinacja zainteresowania postacią i poczucia, że stworzono o niej wiele filmów, spośród których żaden nie był zły. Ludzie psioczą na niektóre, ale naprawdę nie są takie złe. Wszystkie osiągają to, do czego zostały stworzone i wszystkie są interesujące na swój sposób. Nie wiem, mam tu dziwny instynkt. Zawsze kochałem tego bohatera.

Batmanie tytułowy bohater po dwóch latach działalności jest już ucieleśnieniem zemsty dla mieszkańców Gotham City. W mieście pojawia się Riddler – zabójca, który bierze na cel elitę Gotham. Batman prowadząc śledztwo na swojej drodze spotyka między innymi Selinę Kyle oraz Oswalda Cobblepota.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA