search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO wymienia swoje ulubione filmy z 2019 roku

Łukasz Budnik

5 grudnia 2019

REKLAMA

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Quentin Tarantino wymienił Pełzającą śmierć z Kayą Scodelario jako swój ulubiony film 2019 roku. Niedawno reżyser po raz kolejny został zapytany o to samo i uzupełnił listę o dwie kolejne produkcje. 

Krytyk filmowy Erick Weber zapytał Tarantino o czołówkę tegorocznych faworytów. Okazało się, że Pełzająca śmierć spadła na drugie miejsce, a wyprzedził ją Irlandczyk Martina Scorsesego. Miejsce trzecie zajął z kolei Doktor Sen, kontynuacja Lśnienia, w której Ewan McGregor wciela się w rolę dorosłego Danny’ego Torrance’a, syna postaci granej w oryginale przez Jacka Nicholsona.

Spośród wymienionych filmów to właśnie Irlandczyk cieszył się największym powodzeniem wśród widzów i krytyków, choć i Pełzająca śmierć znalazła swoich fanów. Doktor Sen, jakkolwiek został całkiem nieźle przyjęty przez recenzentów, okazał się rozczarowaniem w box offisie.

Niewykluczone, że tegoroczne dzieło Tarantino – Pewnego razu… w Hollywood podczas tegorocznych Oscarów zmierzy się w kilku kategoriach z Irlandczykiem. Któremu filmowi kibicowalibyście w tym przypadku?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA