search
REKLAMA
News

Producenci DEADPOOLA 2 muszą zapłacić grzywnę w związku ze śmiercią kaskaderki

Łukasz Budnik

8 maja 2020

REKLAMA

Podczas realizacji Deadpool 2, kontynuacji przeboju z Ryanem Reynoldsem w roli tytułowej, doszło do tragicznego wypadku – zginęła kaskaderka Joi Harris, która zastępowała Zazie Beetz w scenie pościgu motocyklowego. Podczas jazdy kobieta uderzyła w krawężnik, a siła uderzenia sprawiła, że wpadła na szklaną ścianę pobliskiego budynku. Na skutek odniesionych obrażeń Harris zmarła pomimo szybkiej reanimacji, a produkcja filmu została wstrzymana. 

Po kilku latach od tego wydarzenia firma producencka TCF Vancouver Productions LTD została obarczona grzywną w wysokości 289 tys. dolarów za zaniedbanie bezpieczeństwa na planie (między innymi brak nadzoru oraz udzielenia instrukcji na temat zabezpieczeń), co w efekcie doprowadziło do wypadku.

Karę nałożył kanadyjski instytut WorkSafeBC, odpowiadający za BHP na planie, a w swoim oświadczeniu jego przedstawiciele napisali, że głównym celem kary jest zmotywowanie pracodawców do przestrzegania wymogów bezpieczeństwa oraz zapewnienie odpowiedniego środowiska pracy.

Joi Harris w chwili śmierci – a było to w sierpniu 2017 – miała 32 lata.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA