search
REKLAMA
News

Poznaliśmy datę premiery nowego filmu DAVIDA FINCHERA. Netflix udostępnił kolejne zdjęcia promocyjne

Łukasz Budnik

7 października 2020

REKLAMA

Od premiery Zaginionej dziewczyny, ostatniego pełnometrażowego filmu Davida Finchera, minęło w tym roku 6 lat. Reżyser pracuje aktualnie nad swoim kolejnym dziełem zatytułowanym Mank. To biografia Hermana Mankiewicza, scenarzysty legendarnego Obywatela Kane’a. Historia skupi się właśnie na realizacji dzieła Orsona Wellesa. W tytułową rolę wcieli się zdobywca Oscara za Czas mroku – Gary Oldman. W dorobku Mankiewicza znajdziemy jeszcze takie tytuły, jak na przykład Czarnoksiężnik z Oz Kacza zupa.

Scenariusz filmu napisał lata temu ojciec Finchera (zmarły w 2003 roku). Pierwotnie twórca chciał zrealizować projekt już w latach 90. – niedługo po premierze Gry – jednak wówczas studio nie zgodziło się, by według wizji Finchera całość została nakręcona w czerni i bieli. Do roli przymierzany był wtedy Kevin Spacey. Dziś film powstaje dla Netflixa. Poznaliśmy datę premiery – produkcja trafi na platformę 4 grudnia, a wcześniej pojawi się w wybranych kinach. 

Udostępniono też kilka nowych zdjęć promocyjnych:

To natomiast publikowane wcześniej fotki:

Manku wypowiadał się producent filmu – Eric Roth.

To niesamowite dzieło. Czarno biały film z lat trzydziestych. Tak wygląda i takie sprawia wrażenie.

Poza Garym Oldmanem w filmie występują jeszcze Amanda Seyfried jako Marion Davies, Lily Collins jako Rita Alexander, Tuppence Middleton jako Sara Mankiewicz oraz Tom Burke jako Orson Welles. Muzykę komponują Trent Reznor i Atticus Ross, którzy współpracowali z Fincherem już przy okazji Social Network oraz Dziewczyny z tatuażem. 

Mank będzie kolejnym wspólnym projektem Finchera i Netflixa. Reżyser pracował już ze streamingowym gigantem przy okazji Mindhuntera House of Cards, produkował też animowaną antologię Miłość, śmierć i roboty

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA